Tieto zaujímavosti zo zákulisia filmov vám totálne odpália dekel!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Pri tvorbe filmov sa toho deje pomerne dosť a postupne tieto historky zo zákulisia vychádzajú na povrch. Preto vás pravidelne zásobujeme informáciami práve z tohto prostredia. Aj dnes vám totiž prinášame zaujímavosti zo zákulisia filmov, ktoré sú však v tomto prípade poriadne bizarné.

Zaujímavosti zo zákulisia filmov

1. Robert De Niro odmietol pracovať s falošnými bankovkami

zaujímavosti zo zákulisia filmov
Zdroj: imdb.com

Film Mafiáni (1990) režiséra Martin Scorsese patrí medzi jeho najznámejšie diela. Jednu z ústredných postáv si v ňom zahral herec Robert De Niro. Ten mal pri nakrúcaní problém s falošnými bankovkami, ktoré sa mu na dotyk nezdali pravé.

Napokon to dopadlo tak, že producenti vybrali zo svojich účtov 5000 dolárov, s ktorými manipulovali. Bol to ojedinelý prípad, v ktorom boli na nakrúcaní použité skutočné peniaze. Samozrejme, že po každom zábere nikto neopustil pľac, kým sa všetky peniaze nevrátili ich majiteľom.

2. Christopher Nolan sa na istý čas stal farmárom

zaujímavosti zo zákulisia filmov
Zdroj: buzzfeed.com

Interstellar (2014) je zase jedným z najznámejších filmov režiséra Christophera Nolana. Podstatnú rolu v tomto sci-fi príbehu hrá okrem Matthewa McConaugheyho aj kukurica. Áno, je to tak. Kukuričné pole, ktoré vidíme v počiatočných záberoch ešte na našej planéte, muselo byť podľa Nolana autentické. Preto nechcel použiť špeciálne efekty a celé kukuričné pole dal skutočne vysadiť.

Po nakrúcaní sa vykonal zber a štáb kukuricu rozpredal. Nolan priznal, že napokon na tom ešte zarobili. Vysadiť kukuričné pole stálo producentov približne 100 000 dolárov.

3. Brad Pitt dlžil Ericovi Banovi peniaze

zaujímavosti zo zákulisia filmov
Zdroj: imdb.com

V historickom filme Trója (2004) si zahrali herecké hviezdy Brad Pitt a Eric Bana. Ich postavy stáli proti sebe a z toho vznikol aj fenomenálny súboj pred bránami Tróje. Keďže obaja odmietli využiť kaskadérov, dochádzalo pri nacvičovaní tohto súboja k mnohým zraneniam. Preto herci medzi sebou uzavreli stávku, že ak jeden toho druhého zraní, zaplatí mu za každý úder 50 dolárov. Za hlbšie rany to bolo 100 dolárov.

Napokon Brad Pitt dlžil Ericovi Banovi približne 750 dolárov, pričom Eric Bana nedlžil Pittovi nič.

4. Michelle Pfeiffer mala v ústach vtáka

Michelle Pfeiifer
zdroj: twitter.com

Vo filme Batman sa vracia (1992) režiséra Tima Burtona si ikonickú postavu Catwoman zahrala herečka Michelle Pfeiffer. Tá podala úžasný výkon, pretože, sa skutočne snažila.

Svedčí o tom aj scéna, v ktorej sa Oswaldovi Copplebotovi (The Penguin) vyhráža, že prehltne vtáka, ktorého mala v ústach. Nešlo pritom o žiadnu vypchatú napodobeninu, ale o skutočného živého vtáka, ktorého mala herečka na 5 sekúnd vo svojich ústach.

5. Tvorcovia Vreskotu (1996) si nedali pozor

Drew Barrymore
Zdroj: uproxx.com

Vreskot režiséra Wesa Crawena patrí medzi kultové diela svetovej kinematografie a zahrala si v ňom aj herečka Drew Barrymore. Tá stvárnila prvú obeť vraha zvaného „Ghostface“. Ikonickú scénku, v ktorej sa postava Drew Barrymore baví s vrahom o hororoch sa rokmi stala veľmi obľúbenou.

Počas nej herečka viackrát volala na tiesňovú linku, lenže ľudia zo štábu zabudli tento telefón odpojiť, a tak sa Barrymore zakaždým dovolala na skutočnú tiesňovú linku. Dospelo to k tomu, že ľudia na tejto linke napokon volali na miesto nakrúcania a rozčúlene sa pýtali, o čo ide, pretože Drew vždy toto číslo vytočila a zavesila.

6. Prečo si Heath Ledger neustále olizoval pery?

Heath Ledger
Zdroj: ladbible.com

Olizovanie pier sa stalo kultovou súčasťou charakteru Jokera, ktorého si vo filme Temný Rytier (2008) zahral Heath Ledger. Prečo to ale robil? Malo to svoj logický dôvod.

Mnohí fanúšikovia sa domnievajú, že si to vymyslel sám nebohý herec a je tomu skutočne tak. Avšak, urobil to kvôli svojim napodobeninám jaziev, ktoré sa mu z tváre vždy odlepovali. Preto sa ich svojich jazykom snažil udržať na tvári. Režisérovi Nolanovi sa to páčilo, pretože to k jeho postave neskutočne sedelo.

7. Keď už sme pri Batmanovi…

Batman 2021
Zdroj: denofgeek.com

V predminulom roku sa nám predstavil nový Bruce Wayne, a to konkrétne Robert Pattinson, ktorý stvárnil túto postavu vo filme Batman (2021). Hlavným záporákom v tomto snímku je Riddler, ktorého si zahral herec Paul Dano.

Režisérovi Mattovi Reevesovi sa taktiež páčil Nolanov dospelejší a temnejší prístup ku komiksovým filmom. Preto Riddler až náramne pripomína vraha menom Zodiac, ktorý skutočne vraždil svoje obete v 60. rokoch. Polícii pritom posielal rôzne šifry a hádanky, ktoré ich mali doviesť priamo k nemu. O jeho činoch natočil v roku 2007 režisér David Fincher rovnomenný film Zodiac, v ktorom si zahrali Mark Ruffalo, Jake Gyllenhaal a Robert Downey Jr.

Priali by ste si viac takýchto zaujímavosti zo zákulisia filmov? Odpovedzte nám v sekcii komentárov pod článkom.

Zdroj: buzzfeed.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -