Záver seriálu She-Hulk: Aká nová postava nám bola predstavená a čo sa stalo v potitulkovej scéne?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z poslednej epizódy seriálu She-Hulk. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Záver seriálu She-Hulk

Právnická komédia She-Hulk, ktorá pozostávala z 9 kratších epizód, sa skončila. Pre viacerých fanúšikov šlo skôr o menej kvalitný seriál, ktorý bol občas doplnený nejakým tým zaujímavým cameom. Záver seriálu nám dokonca všetky tieto cameá dal na jednu kopu. Okrem nich sa však predstavila aj nová, pomerne dôležitá postava, pričom aj tento Marvel projekt mal jednu potitulkovú scénu.

Seriál sa zameral na Jennifer Walters/She-Hulk (Tatiana Maslany), ktorá získala superschopnosti od svojho bratranca Brucea Bannera/Hulka (Mark Ruffalo). V seriáli sa ďalej ukázali postavy ako Emil Blonsky/Abomination (Tim Roth), Titania (Jameela Jamil), Nikki (Ginger Gonzaga), Wong (Benedict Wong) či Matt Murdock/Daredevil (Charlie Cox).

She-Hulk epizóda 9
Zdroj: escapistmagazine.com

Krátka rekapitulácia epizódy

Po vyčíňaní v predošlej epizóde skončila She-Hulk vo väzení. Prepustili ju, avšak s podmienkou, že sa už nikdy nepremení na Hulka. Stratila tak prácu, no najviac túžila dostať skupinu zvanú Intelligencia, ktorá jej vošla do súkromia a vypustila von citlivé informácie o nej samej (kvôli čomu stratila nervy a spôsobila veľké škody). Po krátkom hľadaní sa však rozhodla odísť na chvíľu do rehabilitačného centra Blonskeho.

Tam sa to však zomlelo, pretože v Blonskeho stodole skončili on ako Abomination, Hulk, ktorý priletel zo Sakaaru, Titania a členovia Intelligencie, ktorej šéf si dokonca vpichol sérum z krvi She-Hulk a premenil sa na Hulkoidné monštrum. Jennifer to však vtedy zastavila, totálne zbúrala štvrtú stenu a prišla do nášho sveta. Tu sa najskôr rozprávala s reálnym tímom, ktorý písal scenár k seriálu, a neskôr odišla za Kevinom.

KEVIN She-Hulk
Zdroj: polygon.com

Aj keď si všetci mysleli, že pôjde o Kevina Feigeho, šlo nakoniec o vyspelú umelú inteligenciu K.E.V.I.N., ktorá v skutočnosti stojí za celým MCU a plánuje jeho chod. She-Hulk sa s ním porozprávala, poukázala na opakujúce sa formuly v Marvel projektoch a presvedčila ho, aby zmenil záver jej poslednej epizódy. K.E.V.I.N. to urobil, aby mal od nej pokoj, a ona sa presunula naspäť do svojho seriálu.

Záver seriálu She-Hulk prekvapil Hulkovým synom

Záver teda nakoniec vyzeral tak, že tam nebol okrem Abominationa a Intelligencie, ktorej členov zatkli policajti, už nikto. She-Hulk tak legálne vyhrala a ešte proti nej zrušili aj všetky obvinenia. Do toho prišiel Daredevil, ktorý jej chcel pomôcť, no prišiel neskoro. Rozhodol sa však u nej zostať na týždeň. Úplný záver epizódy sa podobal koncu filmov zo série Rýchlo a zbesilo.

Skaar She-Hulk
Zdroj: polygon.com

She-Hulk s rodinou a s Mattom Murdockom mali spoločný obed na záhrade, pričom jej rodina mala na slepého právnika veľa otázok. Do toho sa však objaví Bruce, ktorý tentoraz už naozaj priletel zo Sakaaru. A neprišiel sám. Spoločnosť mu tvoril Skaar (Will Deusner), jeho syn, po ktorého šiel na spomínanú planétu. Tých, ktorý poznajú komiksy, to však neprekvapí.

V komiksoch Planet Hulk bol Skaar počatý počas toho, ako Hulk pristál na Sakaare, kde bojoval v aréne (inšpiroval sa tým aj film Thor: Ragnarok). V týchto komiksoch Hulk ďalej pomohol rebelom premôcť ich kráľa, stal sa novým kráľom a zároveň si našiel manželku, ktorá síce zomrela, no stihol s ňou splodiť vyššie spomenutého syna. Na tieto komiksy tiež nadväzuje veľmi obľúbená séria World War Hulk.

Wong a Abomination záver seriálu She-Hulk
Zdroj: newshubweek.com

Potitulková scéna oslobodila Emila z väzenia

Tesne pred záverom bol Emil Blonsky opäť poslaný do väzenia za to, že sa premenil v tejto epizóde na Abominationa. Potitulková scéna nám však ukázala, že vo väzbe tentokrát nezostane tak dlho, ako mu nakázali. Do jeho cely totiž príde cez portál Wong, ktorému Blonsky vyčíta, že kvôli seriálom mu to zasa dlho trvalo. Wong len pritaká a Blonsky prechádza cez portál.

Do toho sa ho však ešte pýta, ako to funguje v Kamar-Taji a či tam majú wi-fi. To znamená, že Wong sa nad svojim kamarátom, s ktorým sa chodili biť za peniaze, zľutoval. Zobral ho teda do posvätného chrámu čarodejníkov, kde ho nebude nikto stíhať za jeho činy. Abomination sa tak v budúcnosti môže ukázať v mnohých projektoch, keďže po boku Wonga to môže byť naozaj v hocijakom filme či seriáli.

Čo vravíte na poslednú epizódu a záver seriálu She-Hulk? Páčil sa vám seriál ako celok? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -