Film Captain Marvel 2 obsadil herečku Zawe Ashton. Bude hlavnou záporáčkou filmu?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Zawe Ashton sa ukáže vo filme Captain Marvel 2

V roku 2019 vyšiel film Captain Marvel, ktorý nám predstavil jednu z najsilnejších MCU postáv – Carol Danvers, známu ako Vers alebo neskôr ako Captain Marvel. Tá dostala svoje schopnosti z Tesseractu. Dalo sa čakať, že túto silnú hrdinku uvidíme aj v ďalšom jej sólovom filme. Captain Marvel 2 vyjde na ďalší rok a nedávno sme sa dozvedeli, že v ňom uvidíme aj herečku Zawe Ashton.

Bolo oznámené, že herečku uvidíme v roli hlavnej záporáčky. Oznámil to magazín Deadline, ktorý neskôr aj špekuloval o tom, že by nemuselo ísť o jedinú záporáčku, no mohli by sme sa dočkať aj menších alebo vedľajších antagonistov. Mohlo by ísť napríklad o Yon-Rogga (Jude Law) alebo Najvyššiu inteligenciu rasy Kree (Annette Bening), pričom oboch sme videli v prvom filme.

Jake Gyllenhaal a Zawe Ashton
Zawe Ashton a Jake Gyllenhaal; Zdroj: br.pinterest.com

Zatiaľ ale nebolo oznámené, akú postavu si v tomto Marvel filme zahrá. Pôjde ale teda o nejakú ženskú záporáčku, ktorú môžeme alebo nemusíme poznať z komiksov. Herečku Zawe Ashton môžeme poznať asi najviac z filmu Velvet Buzzsaw, ktorý vyšiel na Netflixe. Tam si po jej boku zahral aj Jake Gyllenhaal, ktorý si zahral v MCU záporáka Quentina Becka/Mysteria.

Koho ešte uvidíme v pokračovaní Captain Marvel?

Hlavnú postavu si teda opäť zahrá herečka Brie Larson, ktorá si zopakuje rolu Carol Danvers/Captain Marvel. Po jej boku sa však ukážu aj ďalšie, viac alebo menej známe MCU postavy. Tešiť sa môžeme na herečku Teyonah Parris ako dospelú Monicu Rambeau, agentku S.W.O.R.D.-u, ktorú je momentálne možné vidieť v seriáli WandaVision vychádzajúcom na Disney+.

captain-marvel ms. marvel Monica Rambeau
Captain Marvel, Ms. Marvel a Monica Rambeau; Zdroj: blog.screenweek.it

Či sa herečka ukáže ako agentka, alebo ju uvidíme ako superhrdinku, ktorú tak dobre poznáme z komiksov, to nám zatiaľ prezradené nebolo. S určitosťou sa však dočkáme minimálne ešte jednej hrdinky. Vo filme sa totižto ukáže aj mladá herečka Iman Vellani, ktorú by sme niekedy koncom roka mali vidieť ako superhrdinku Ms. Marvel v jej vlastnom MCU seriáli.

O réžiu filmu sa postará režisérka Nia DaCosta a scenár k filmu napíše Megan McDonell. Z týchto všetkých ženských mien je jasné, že naozaj pôjde o film, v ktorom budú dominovať ženy. Kevin Feige sľuboval diverzitu v Marvel filmoch pred aj za kamerou a my môžeme vidieť, že minimálne jeden takýto projekt si už prichystal. Film bude mať premiéru 11. novembra 2022.

Akú záporáčku podľa vás stvárni herečka Zawe Ashton? Tešíte sa na pripravovaný film Captain Marvel 2? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -