Zbytočne to prehnali! Títo herci sa až príliš venovali príprave na tieto filmy, riskovali svoje zdravie

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Príprava hercov na rolu vo filme či v seriáli je naozaj dôležitá. Skutočne nič netreba podceniť, avšak netreba to ani preháňať. Veľakrát sa totiž herci pri svojej snahe o autenticitu dostávajú na nemocničné lôžka. Dnes vám preto ukážeme, ako vyzerá zbytočná príprava hercov, ktorá väčšinou k ničomu neviedla a v niektorých prípadoch ohrozila zdravie hereckých hviezd.

Zbytočná príprava hercov

1. Ashton Kutcher sa kvôli svojej diéte dostal do nemocnice

zbytočná príprava hercov
Zdroj: theverge.com

Ashton Kutcher si zahral legendárneho Stevea Jobsa vo filme Jobs a svoju rolu bral skutočne seriózne. Napríklad vedel o Jobsových bizarných stravovacích zvykoch. Je všeobecne známe, že jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple roky jedol len ovocie, čo zrejme viedlo aj k tomu, ako napokon zomrel. Jobs napokon tento svet opustil kvôli rakovine pankreasu, čo si Kutcher mal uvedomiť ešte predtým, ako sa kvôli autenticite dal na podobnú diétu.

Samozrejme, že do pár týždňov skončil v nemocnici s ťažkým prípadom pankreatitídy. Jeho manželka, herečka Mila Kunis priznala, že Kutchera kvôli tejto úlohe hospitalizovali dokonca dvakrát. Toto úsilie však vyšlo navnivoč, pretože za svoj výkon získal Ashton akurát tak nomináciu na Zlatú malinu.

2. Jared Leto sa prekonával ako Joker len preto, aby väčšinu jeho scén vystrihli

zbytočná príprava hercov
Zdroj: movies.mxdwn.com

Jared Leto je metodický herec, čo znamená, že nehrá daný charakter, ale sa naňho mení. Tento herecký štýl uplatňuje napríklad aj trojnásobný držiteľ Oscara Daniel Day Lewis. Jared Leto sa nebál tento štýl uplatniť pri stvárnení legendárneho komiksového záporáka Jokera vo filme Jednotka Samovrahov. Jeho správanie sa však prenieslo aj mimo nakrúcania.

Svojim kolegom posielal nechutné darčeky, ako napríklad potkany, použité kondómy či sexuálne hračky. Dalo by sa to nejak akceptovať, ak by Leto podal hviezdny výkon, podobne ako Heath Ledger vo filme Temný Rytier. Väčšinu jeho scén však tvorcovia filmu odstránili a tak jeho sprosté chovanie ku kolegom či štábu zostáva neospravedlnené.

3. Aaron Eckhart sa kvôli filmu tváril, že mu zomrelo dieťa

Aaron Eckhart, Nicole Kidman
Zdroj: rogerebert.com

Poslať kvôli svojej extravagancii kolegom mŕtveho potkana je jedna vec a tváriť sa, že váš syn zomrel zase druhá. Herec Aaron Eckhart to s prípravou na drámu Králičia nora (2010) skutočne prehnal, keď chodil na terapeutické sedenia rodičov, ktorí prišli o svoje deti.

Herec, ktorý si zahral aj v spomínanom filme Temný Rytier sa priznal, že istý čas aj on predstieral, že prišiel o svoje dieťa a dokonca kritizoval svoju kolegyňu Nicole Kidman, že tieto sedenia nepodniká s ním. Napokon to však bola ona, ktorá získala nomináciu na Oscara a nie Eckhart. Ten nielenže prípravou na túto rolu strácal čas, ale hlavne premárnil čas skutočne smútiacich rodičov, ktorí podobné sedenia skutočne potrebujú.

4. Christian Bale pribral šialené množstvo kíl, ktoré následne musel veľmi rýchlo zhodiť

Christian Bale
Zdroj: variety.com

Ešte pred nakrúcaním filmu Batman začína si Christian Bale zahral v dráme Mechanik (2004). V tomto filme vyzeral nesmierne vychudnuto a, samozrejme, ako Batman musel nabrať nejakú svalovú hmotu. Bale to však prehnal a pri tvorbe svalov pribral až 45 kilogramov a nezmestil sa do svojho kostýmu Batmana. Preto musel svoje ťažko nabraté kilogramy veľmi rýchlo zhodiť, a to priamo počas nakrúcania.

5. Leonardo DiCaprio spával v telách zvierat, aby sa pripravil na film The Revenant: Zmŕtvychvstanie (2015)

Leonardo DiCaprio
Zdroj: imdb.com

Napriek tomu, že Leonardo DiCaprio za svoj výkon vo filme The Revenant: Zmŕtvychvstanie získal Oscara, aj to, čo pred filmom predvádzal môžeme zaradiť do kategórie „zbytočná príprava hercov“.

Leo totiž ešte pred samotným filmom spával v telách skutočných zvierat, aby sa pripravil na scénu, v ktorej si jeho postava Hugh Glass ľahne priamo do tela mŕtveho koňa. Slávnemu hercovi asi unikol fakt, že preto sa to volá herectvo, pretože to máš hrať, nie aj skutočne robiť. Lenže po toľkých nomináciách na Oscara už Jack z Titanicu túžil po zisku zlatej sošky a v jeho snahe ho skrátka nezastavilo nič.

6. Jeremy Renner sa naučil strieľať z luku ako skutočný lukostrelec, no pri seriáli Hawkeye (2021) to nevyužil

Jeremy Renner
Zdroj: comicsuniverse.it

Aby bol Jeremy Renner ako Hawkeye presvedčivejší, absolvoval profesionálny kurz lukostreľby od olympijských víťazov. Tento skutočne náročný tréning mu však bol zbytočný.

Počas nakrúcania totiž on a aj štáb prišli na to, že Hawkeye nestrieľa svoje šípy ako profesionál. Väčšinu veci, ktoré robí sú dobré len na ako, v skutočnom svete by jeho šípy zrejme nikdy nedoleteli tam, kam ich poslal. Preto sa o akčné sekvencie postarali špeciálne efekty.

Ktorý z týchto hercov si získal váš rešpekt aj napriek zbytočnej príprave? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -