Zdeněk Troška nám onedlho prinesie novú rozprávku menom Čertoviny! O čom bude tento pekelný film?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od nepamäti sú České a Slovenské národy krajinami nesmierne hrdými na svoju domácu filmovú tvorbu. Medzi naše najobľúbenejšie snímky patria mnohé rozprávky, na ktoré si s radosťou zaspomíname aj dnes. So sviatočnou náladou si automaticky spájame príjemný večer s rodinou a sledovanie klasických československých rozprávok. Naše detstvá tieto filmy vyplnili šťastím a skvelými spomienkami. Žiaľ, medzi našu najlepšiu tvorbu patria filmy zväčša staršie ako desaťročie. Pochopiteľne teda sa v nás s každým oznámením novej pripravovanej rozprávky zmocní pocit neistoty, no vždy nakoniec zvíťazí nostalgia, ktorá nám vraví, nech sa na nadchádzajúci film tešíme. Máme sa však na čo tešiť aj tentokrát?

Zdeněk Troška a jeho Čertoviny

Medzi najpopulárnejších a najlepších filmárov krajín Česka a Slovenska patrí bezpochyby Zdeněk Troška. Teraz sa však už naozaj môžeme začať tešiť! Bolo totiž oznámené, že český režisér za vracia ku svojmu obľúbenému žánru rozprávky. Už 23. mája začal natáčať film s názvom Čertoviny. 

Čertoviny
Dominick Benedikt, Zdeněk Troška, Jakub Prachař; Zdroj: TS

Štáb na čele s režisérom sa vydal priamo do pekla, aby natočili nesmierne presvedčivú snímku, ktorá zaujme nielen deti, ale hlavne aj dospelých. Peklo však momentálne Satan prenajal Hollywoodu kvôli natáčaniu filmov DC (ktoré sú pekelne zlé), Troška sa tak musel na polceste otočiť a namieril si to do zábavného parku Čertovina neďaleko Hlinska. 

O čom budú Čertoviny?

Hlavnými hrdinami rozprávky sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Ich úloha sa im však od začiatku nedarí. Skôr, než aby ľudí zvádzali k hriechom, tak im neúmyselne pomáhajú. V prestrojení za koniarov sa dostanú na statok a zdá sa, že konečne budú mať úspech. Vypočítavý sedliak totiž chce svoju dcéru Haničku vydať za nafúkaného statkára Kopyta. Hanička však miluje čeľadníka Jána, a aby všetko dobre dopadlo, je potrebné vziať na pomoc pekelné sily.

Čertoviny
Dominick Bendikt, Oldřich Navrátil; Zdroj: TS

V hlavných úlohách horlivo sympatických a pekelne talentovaných čertov si zahrajú herci Jakub Prachař a Dominick Benedikt. V prípade Benedikta však pôjde po dlhoročnej divadelnej praxi o filmovú premiéru, narozdiel od Prachařa, ktorý za sebou nejaké tie rozprávky už má. Okrem tejto dvojice si vo filme zahrá aj Karel Dobrý v úlohe Lucifera. Haničku hrá Sara Sandevo, jej milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedliaka Oldřich Navrátil, statkára Kopyta Jaromír Nosek, Selke Andrea Hoffmannová. V ďalších úlohách uvidíme Davida Gránského, Janu Bernášková Radka Holuba.

Natáčanie bude prebiehať od konca mája do konca júna. Okrem parku Čertoviny sa bude točiť v skanzenoch Třebíz a Přerov, v stredovekej dedinke v Drslaviciach a v malebných dedinkách v Južných Čechách.

Čo na Čertoviny zatiaľ vravíte vy? Sám troška sa vyjadril, že opäť pôjde o klasického českého čerta, ktorého poznáme zo starých filmov. Myslíte si, že pôjde o novodobý hit a na snímku budeme raz s úsmevom spomínať, alebo čerti neuspejú? Všetko je zatiaľ možné a na výsledok si budeme musieť počkať do 11. januára 2018, kedy sa Čertoviny dostanú do slovenských kín.

ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah