Uvidíme niekedy ženskú tímovku X-Men? Takto dopadli plány štúdia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Myslím, že s celkom pokojným svedomím môžeme komiksovky považovať za najpopulárnejší filmový žáner v histórii kinematografie. Avšak, prečo? V skutočnosti s tým len okrajovo súvisia fenomenálne počítačové efekty či epická hudba. Hlavným dôvodom, prečo ich milujeme, sú superhrdinovia, okolo ktorých sa točia. Hrdinovia, ktorí sú niečím ako my, nás inšpirujú. Ukazujú nám, že tvrdou prácou prekonáme všetky prekážky. Prečo teda ženy nikdy nedostanú vlastný tím hrdiniek, ktoré by ich inšpirovali?

Black Cat a Silver Sable vo svojich komiksových podobách
Zdroj: ign.com

Ženskí X-Men – Projekt, ktorý sa nikdy nestal

Po veľkolepom fiasku Ghostbusters (2016) si mnoho ľudí utvorilo názor, že filmové adaptácie, v ktorých pôvodné postavy nahradia ženy, sú odsúdené na zlyhanie. Nuž, podľa všetkého je to pravda. Nemá to však nič spoločné s tým (ako štúdiá radi tvrdia), že diváci nenávidia ženy. Ide jednoducho o to, že takéto príbehy bývajú na nulovej úrovni, čo sa kreativity týka.

Nezabudnite však, že je tu reč o remakeoch. Tie takmer vždy dopadnú zle, obzvlášť ak mužskú postavu nahradíte ženou, ženskú postavu nahradíte mužom atď. Na druhú stranu tu sú originálne príbehy, ktorých sa ľudia nevedia nabažiť – bez ohľadu na to, kto je hrdinom príbehu. Skvelým príkladom vo svete komiksoviek je napr. Wonder Woman, alebo taktiež nadchádzajúce Captain Marvel či Dark Phoenix. Očividne teda nikto nemá problém s ženami-superhrdinkami. Prečo potom nikdy neuvidíme X-Women?

captain marvel super bowl trailer
Zdroj: photosgratuite.eu

Smrť a vzkriesenie nápadu

Odkúpenie štúdia Fox štúdiom Disney, ktoré okrem iného vlastní aj Marvel, má na svedomí veľa chaosu za oponou. Ikonickí X-Men si prejdú veľkými zmenami, pravdepodobne budú preobsadení a jedného dňa zaradení do MCU. Máme sa síce na čo tešiť, no taktiež to znamená, že zaniknú prakticky všetky súčasné plány. Mnoho nápadov sa tak nikdy nezrealizuje. V strede tejto korporačnej kaše sa ocitla aj producentka Lauren Shuler Donner, ktorá mala naozaj zaujímavú ideu:

„Úprimne, celkom som si aj chcela pozrieť X-Women film. Žiaľ, nepodarilo sa mi to zrealizovať. Bolo by to však úžasné.“

X-Men Supernova
Zdroj: wallpapersite.com

Keď Donner pracovala na filme X-Men 2, začala čítať komiksy Wolverine Saga. Práve vtedy sa jej v hlave zrodila úžasná myšlienka, s ktorou prišla za Hughom Jackmanom. Z tohto nápadu sa nakoniec zrodili projekty X-Men Origins: Wolverine, The Wolverine a Logan. Môžeme teda len rozmýšľať nad tým, ako by dopadla jej kompletne ženská tímovka, no nikdy to nezistíme. Teda pokiaľ jej nápad neprevezme štúdio Marvel.

Čo na to vravíte? Pozreli by ste si radi takúto unikátnu tímovku od tvorkyne, ktorá stojí za najobľúbenejšími príbehmi X-Men? Dúfate, že Marvel sa toho nakoniec chopí a jej sen zrealizuje? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: gamebyte.com, decider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -