Zisk takmer 100 000 € na jednom vozidle: ako sa darilo automobilke Ferrari v roku 2019?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V roku 2019 si talianska automobilka Ferrari na svoje konto pripísala poriadny balík peňazí. Podľa výšky zárobku môžeme vidieť, že vozidlá z dielne tohto výrobcu sa stále považujú za kvalitné a spoľahlivé.

Najviac predaných kusov akejkoľvek značky sa eviduje v USA, pričom za rok 2018 sa v zámorí stihlo predať neuveriteľných 17,1 milióna áut. V rebríčku nezastávalo ani Ferrari, ale 2019 bol pre niektorých slabším rokom. No tu si treba zapamätať, že nižší počet predaným kusov nemusí hneď znamenať aj nízky zárobok.

Ferrari 2019
Zdroj: motor1.com

Aký zisk zaznamenalo Ferrari v roku 2019?

Talianom sa minulý rok podarilo predať 10 131 kusov, čo sa prvotne nemusí zdať ako veľa. Ak však zoberieme do úvahy predajnú cenu, automobilka si zarobila krásnu sumu. V prepočte za jeden predaný kus zinkasovali zisk až 86 369 eur.

Výške danej sumy sa nemôžeme čudovať a Ferrari sa už dlhé roky radí medzi exkluzívne značky. Spoločnosť prijala niektoré nové technologické inovácie a postupom času sa im podarilo prispôsobiť zmenám na trhu.

Ferrari 2019 zisk
Zdroj: races.ferrari.com

O koľko výnosnejšie bolo Ferrari pred konkurenciou?

Konkurenčné BMW by muselo predať 30 vozidiel, aby sa rovnali zisku jedného predného kúsku z dielne Ferrari. Automobilka Volkswagen by to mala o niečo náročnejšie a predať by musela až 56 kusov.

Neľahkú úlohu v dobiehaní by mal aj Mercedes, pre ktorého by to znamenalo predaj minimálne 67 vozidiel, aby sa ziskom vyrovnali jednému Ferrari. Pri Forde by to bolo až 908 vozidiel a pri japonskej značke Nissan 928 kusov.

Stručne zhrnuté, rok 2019 predstavoval pre Ferrari obrovský úspech a poprvýkrát v histórii sa im podarilo pokoriť hranicu 10 000 predaných kusov. Čistý zisk sa vyšplhal na enormných 3,6 miliárd eur. Najviac kupujúcimi regiónmi boli Európa, Stredný východ a Afrika. Pokles predaja zaznamenali hlavne v USA.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na zárobok automobilky Ferrari za rok 2019? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.   

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -