Režisér Bryan Singer dostal vyhadzov! Kto sa miesto neho postará o životopisný film Bohemian Rhapsody?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Štúdio 20th Century Fox oficiálne vyhodilo Bryana Singera z pozície režisér životopisného filmu o kapele Queen. Produkcia očakávaného počinu Bohemian Rhapsody, v ktorom si zahrá Rami Malek (Freddie Mercury), bola pred týždňom pozastavená. Dôvodom bol Singer, ktorý sa po voľne na Deň vďakyvzdania na pľac nevrátil. Režisérov zástupca neskôr vydal prehlásenie, v ktorom sa snaží obhájiť jeho absenciu pri natáčaní. Celá situácia a okolnosti sa neustále vyvíjajú, no po Singerovom vyhadzove si štúdio už našlo úplne nového režiséra. Ako to teda všetko ovplyvní výsledný film a prečo sa režisér hádal s hercami?

Zdroj: thequint.com

Životopisný film Bohemian Rhapsody pod novým vedením

Hneď ako sa zverejnili správy o absencii Bryana Singera na pľaci filmu sa na povrch dostali ďalšie informácie. Dozvedeli sme sa taktiež, že režisér sa popri natáčaní často hádal s Rami Malekom. Hviezda seriálu Mr. Robot ho opísala ako „nezodpovedného a neprefesionálneho“. Za reč stojí taktiež fakt, že toto vôbec nie je poprvýkrát, čo Singer počas produkcie zmizol. Spravil tak už napríklad pri vysokorozpočtových snímkach ako Superman sa vracia či X-Men: Apokalypsa. Jeho minulá aj súčasná nezodpovednosť je dôvod, prečo sa štúdio Fox nakoniec rozhodlo Singerovi dať výpoveď.

Singer pred pár dňami zverejnil vyhlásenie, v ktorom sa obraňuje voči negatívnym správam. Taktiež obhajuje svoju absenciu, ktorá vraj bola zapríčinená vážnou chorobou jedného z rodičov. Podľa vyjadrenia, ktoré vydal portál THR, Singer taktiež zdôrazňuje, že s jeho odchodom nemal Malek nič spoločné:

„Nechcel som nič viac ako možnosť dokončiť projekt a pomôcť uctiť pamiatku Freddieho Mercuryho a Queen, no Fox mi ju neposkytlo, pretože som dočasne musel uprednostniť zdravie svoje a mojich blízkych… Bohemian Rhapsody je projekt, pre ktorý som zapálený. S menej ako troma týždňami do konca natáčania som si od Foxu vypýtal voľno, nech sa môžem vrátiť do USA a vyriešiť zdravotné problémy trápiaceho jedného z mojich rodičov. Šlo o veľmi namáhavú situáciu, čo si nakoniec vyžiadalo daň na mojom zdraví. Nanešťastie však štúdio nebolo ochotné ma podporiť. Nebolo to moje rozhodnutie, pretože bolo mimo moju kontrolu.“

Náhradník

Deadline sa s nami podelil o nové správy, ktoré odhaľujú, že 20th Century Fox si už našlo náhradu. Režisérom sa stane Dexter Fletcher, ktorý sa do práce dá už v priebehu nasledujúcich dní. Od konca natáčania nás delia už len dva týždne. Nový režisér ostane v projekte samozrejme aj počas post-produkcie, ale už teraz je jasné, že väčšina záberov bude pochádzať od Singera.

Zdroj: thewrap.com

Po dráme odohrávajúcej sa okolo Bohemian Rhapsody ide o skvelé správy. Fletcher je ako režisér veľmi zručným filmárom. Zaujímavý je taktiež fakt, že sa už upísal pre životopisný film Eltona Johna – toto je pre neho skvelá príležitosť získať skúsenosti. Všetky práce na svojom nadchádzajúcom projekte však bude musieť odložiť až dokým nevyjde Bohemian Rhapsody. Ten má momentálne premiéru naplánovanú na december roku 2018.

To, že sa Singerova náhrada našla tak rýchlo, by nás malo uistiť o integrite projektu. Fletcher určite celý film neprerobí, no dokončí ho s vlastnou kreatívnou slobodou. Veríte, že to pre životopisnú snímku Freddieho Mercuryho nakoniec dopadne dobre?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -