Filmy

Viete si predstaviť Game of Thrones v starovekom Egypte? Aj také niečo sľubuje životopisný film Cleopatra!

Životopisný film Cleopatra

Cleopatra (Kleopatra VII.) je vari najznámejšou a najmocnejšou ženou histórie. Počas doby, kedy bola kráľovnou Egyptu, si dokázala “podmaniť” nielen Marcusa Antoniusa, ale aj samotného Júlia Caesara. Pochopiteľne tak odjakživa ohromuje širokú verejnosť, čo znamená, že o túto historickú osobnosť je záujem aj v Hollywoode. Preto všetkých nadchol dávnejšie oznámený životopisný film Cleopatra od štúdia Sony. No a na náš údiv nám scenárista David Scarpa odhaľuje zopár vzrušujúcich informácií o snímke, ktorá má byť naozaj “špinavá a krvavá”!

životopisný film cleopatra

Zdroj: uk.movies.yahoo.com

Filmári sa o oživenie Cleopatry pomocou kamier pokúsili mnohokrát. V celkom dávnom čase ju ešte v roku 1917 stvárnila legendárna Theda Bara. Cecil B. DeMille ponúkol svoju verziu príbehu v roku 1932 so skvelou Claudette Colbert. V roku 1945 sa zasa na plátna dostal počin Georgea Bernarda Shawa, kde sa verejnosti predstavila “mačkovitá vládkyňa.” V roku 1963 si však štúdio Fox objednalo gigantickú produkciu filmu Cleopatra, kde si zahrali Elizabeth Taylor a Richard Burton. Rozpočet činil cez 30 miliónov dolárov, čo z počinu spravilo najdrahšiu snímku tej doby. Aj keď sa film po vydaní dočkal pochybností, dnes je považovaný za klasiku, ktorá je príkladom toho, že kinematografia nemá hranice.

Skvelé novinky

V rozhovore s portálom THR scenárista David Scarpa diskutoval ohľadom nadchádzajúceho životopisného filmu Cleopatra od Sony. Scarpa odhaľuje, že tentokrát sa zabudne na klasický epický prístup a na postavu Cleopatry sa zamerajú ako na politického činiteľa:

“Pri Cleopatre… namiesto toho, aby sme film spravili ako prestížnu snímku – troj-hodinovú podívanú plnú ľudí s vejármi a anglickými prízvukmi – sa na ňu dívame ako politický thriller. Špinavý, krvavý, s postavami ktoré nadávajú, majú sex a všetkým ostatným ju berieme ako dvoj-hodinový, podlý a zlomyseľný politický thriller, plný atentátov atď. Jednoducho pôjdeme opačným smerom, akým sme si mysleli, že by podobný film šiel.”

životopisný film cleopatra

Zdroj: flavorwire.com

Kniha Cleopatra: A Life spisovateľky Stacy Schiff, podľa ktorej bude film natočený, bola ocenená za odstránenie pompéznosti obklopujúcej Cleopatru a lepší pohľad na komplexnú ženu, ktorou bola. Scarpovo vyjadrenie naznačuje, že aj adaptácia sa ponesie s rovnakým znamením. Taktiež nám navyše prezrádza dôvod, prečo chce Sony do režisérskej stoličky posadiť práve Denisa Villeneuvea. Aj keď ho mnohí poznajú zo žánru sci-fi, preslávil sa hlavne ako tvorca úžasného filmu Sicario – thrilleru, ktorý bol bez pochyby “špinavý a krvavý.” Villeneuve stopercentne dokáže opäť priniesť svoj štýl aby natočil zaujímavý počin o Cleopatre. No a so stále mysterióznymi správami o tom, že v hlavnej úlohe sa objaví Angelina Jolie, sa zdá, že Sony pracuje na naozaj veľkom hite.

Životopisný film Cleopatra má obrovské ambície. So skvelými menami, ktoré za projektom stoja, sa máme na čo tešiť. Po dlhých rokoch sa tak možno dočkáme snímky, ktorá túto ženu vyobrazí ako rozumného vládcu a politického činiteľa.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár