Tieto filmy by boli skutočne skvelé, ak by tvorcovia obsadili tých správnych hercov! Čo sa ale nestalo…

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Zle obsadené filmy

To, že máte talent hneď neznamená, že sa hodíte do každého filmu. Napríklad Julia Roberts bola skvelá v Pretty Woman či Notting Hill, no vo filme Snehulienka… Zrejme už viete, kam tým smerujeme. V Hollywoode je veľa skvelých hercov, no každý z nich má svoje herecké limity. A väčšina hercov pozná svoje miesto v tejto brandži, preto si vyberajú len role šité na mieru. Ako napríklad Dwayne Johnson či Ryan Reynolds. Niekedy totiž zlé obsadenie vie doslova pokaziť celý film. Dnes vám preto ukážeme zle obsadené filmy, ktoré by však boli skvelé, ak by si tvorcovia dali väčší pozor kasting.

1. Julia Roberts vo filme Snehulienka (2012)

zle obsadené filmy
Zdroj: adme.media

Fanúšikovia populárnej herečky boli pomerne sklamaní z jej výkonu v tomto filme. Julia si zahrala zlú kráľovnú, ktorá ale v tejto verzii mala byť skôr vtipné zlá. Diváci však poznamenali, že Julia nebola ani zlá, ani vtipná. Rola stredovekej kráľovnej jej skrátka vôbec nesadla. Niet sa za čo hanbiť. Julia potvrdila svoje herecké kvality v mnohých ďalších filmoch. Táto fantasy komédia však medzi tieto filmy nepatrí.

2. Christian Bale vo filme Exodus: Bohovia a králi (2014)

zle obsadené filmy
Zdroj: adme.media

Christian Bale je jedným z najlepších hercov súčasnosti. Jeho skvelé výkony sme videli v kultových filmoch ako sú Temný Rytier, Stávka na neistotu či Le Mans ’66. Preto sa jeho fanúšikom nepáčilo, že pri stvárnení slávneho Mojžiša zo seba nevydal všetko. Charakteristike jeho postavy totiž chýbali emócie, čo pri tomto hercovi nie je zvykom.

3. Jennifer Lawrence vo filme Špinavý trik (2013)

zle obsadené filmy
Zdroj: adme.media

Vo filme Davida O. Russella si Jennifer zahrala postavu ženy v domácnosti. Na takúto rolu však bola príliš mladá, čo poznamenali aj jej najoddanejší fanúšikovia. Namiesto toho, aby sa tejto úlohy zhostila tak, ako sa na oscarovú herečku patrí, bola skrátka len uvrešťaná. Jej výkon stál na tom, že bude kričať a škeriť sa. Diváci preto absolútne nechápali nomináciu na Oscara, ktorú za tento svoj výkon získala. S jej dokonalým výkonom vo filme Terapia láskou, vďaka ktorému získala spomínaného Oscara, sa to nedá porovnávať.

4. Jack Nicholson vo filme Osvietenie (1980)

Jack Nicholson
Zdroj: adme.media

Kultový horor Osvietenie je v podstate najznámejším filmom režiséra Stanleyho Kubricka. A je to taktiež jedna z najslávnejších adaptácií slávneho Stephena Kinga. Samotný velikán však s týmto spracovaním nie je príliš spokojný. Po prvé mu vadí fakt, že Kubrick z knihy zámerne vynechal niekoľko podstatných vecí. A za druhé sa mu nepáči obsadenie hlavnej postavy, teda Jacka Torrancea. Nie žeby bol podľa Kinga Jack Nicholson zlým hercom, ale skrátka mu tam nesedí. Jack Torrance sa má v hoteli Overlook postupne zblázniť, no podľa Kingových slov, Nicholson vyzerá ako blázon už hneď na začiatku.

5. Orlando Bloom vo filme Kráľovstvo nebeské (2005)

Orlando Bloom
Zdroj: adme.media

Po skvelých úspechoch vďaka sériám Pán Prsteňov a Piráti z Karibiku si Orlando Bloom zahral v odvážnom projekte Ridleyho Scotta. A bohužiaľ bol pre divákov jediným negatívnym segmentom inak skvelého filmu. Podľa fanúšikov predstaviteľa Legolasa bol Bloom na takúto rolu až príliš mladý. Podľa mnohých recenzií divákov by sa na takúto rolu hodil napríklad Russell Crowe.

6. Amy Adams vo filme Muž z ocele (2013)

Amy Adams
Zdroj: adme.media

Amy Adams si v kultovom filme režiséra Zacka Snydera zahrala postavu Lois Laneovej, novinárky, ktorá sa zamiluje do samotného Supermana. Aj keď diváci ocenili jej herecké schopnosti, mnohí z nich tvrdili, že sa na túto rolu nehodí. Hlavne z hľadiska atraktivity. Nie žeby na Amy Adams nič príťažlivé nebolo, ale takáto rola si žiada skutočnú krásku. Rovnako to je totiž aj v komiksovej predlohe.

7. Ralph Fiennes vo filme Kráska z Manhattanu (2002)

Ralph Fiennes
Zdroj: adme.media

Ralph Fiennes nie je typickým hercom romantických komédií. Preto divákov prekvapilo rozhodnutie tvorcov, obsadiť ho po boku Jennifer Lopez. Fiennes sa totiž preslávil filmami ako sú Schindlerov zoznam či Anglický pacient. Je známy stelesnením komplikovaných mužov v brutálnych trileroch či prepracovaných drámach. Rola akéhosi očarujúceho biznismena, ktorý sa zamiluje do slúžky, mu skrátka nesadla.

8. Sophie Turner vo filmoch X-Men: Apokalypsa a X-Men: Dark Phoenix

Sophie Turner
Zdroj: adme.media

Fanúšikovia série X-Men boli nadšení, keď sa dozvedeli, že jednu z ústredných postáv zo série si zahrá práve hviezda zo seriálu Hra o tróny. Lenže keď videli samotný výsledok, už takí nadšený neboli. Po filme X-Men: Apokalypsa dokonca žiadali, aby Sophie Turner nahradila iná herečka, napríklad Shailene Woodley. To sa ale nestalo. Tvorcovia obsadili predstaviteľku Sansy Stark aj do filmu X-Men: Dark Phoenix. Aj týmto krokom prakticky pochovali jednu z najslávnejších filmových sérií všetkých čias.

Toto sú podľa divákov zle obsadené filmy, ktoré však majú niečo do seba a mohli byť skutočne úžasné. Ktorý slávny film vám zničilo obsadenie niektorej slávnej hviezdy?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -