10 slávnych hercov, ktorí sú aj napriek bohatej kariére známi len vďaka jednej postave!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, postavy a filmy

Herci, postavy a filmy. Každý herec chce mať za sebou rôznorodú kariéru. Napokon je však každý z nich vďačný za to, že majú aspoň pár postáv, ktoré medzi divákmi zarezonovali. A to aj napriek tomu, že si zahrali možno aj v stovke filmov. Dnes vám ukážeme hercov, ktorí majú za sebou impozantnú kariéru, napriek tomu sú známi vďaka jednej postave.

1. Marlon Brando – Don Vito Corleone (Krstný otec)

herci postavy filmy
Zdroj: slashfilm.com

Jeden z pilierov Hollywoodu si zahral Dona Vita Corleoneho. Slávneho mafiánskeho bossa, známeho aj ako Krstný otec. Pre Marlona Branda je film Krstný otec tým najznámejším a kritikmi najcennejším v jeho kariére. Jeho výkon divákov uchvátil, rovnako ako aj réžia a celkový film. Smutným faktom je, že všetky jeho predošlé či ďalšie filmy upadli kvôli Krstnému otcovi do zabudnutia. Čo je ešte smutnejšie je to, že Brando tento film nenávidel až do konca svojho života. Rovnako ako aj postavu Dona Vita. Preto si ani neprezval Oscara za najlepší výkon v hlavnej úlohe.

2. Angelina Jolie – Lara Croft

herci postavy filmy
Zdroj: wallpaperflare.com

Všetci poznáme herečku Angelinu Jolie. Ale prečo ju poznáme? Je to vďaka filmom ako sú Gia či Narušenie? Určite nie. Poznáme ju ako sexi akčnú hrdinku Laru Croft. Tá si získala srdcia fanúšikov a to prevažne vďaka kráse hollywoodskej herečky. Neskôr si Angelina ešte zahrala v kasových trhákoch akým bola napríklad komédia Pán a Pani Smithovci. Tento film si však získal priazeň divákov hlavne vďaka správam zo zákulisia, že ústredné duo medzi sebou malo „techtle mechtle“. Každopádne, Angelina už bude navždy Lara Croft. A ak si myslíte opak, vedel niekto z vás, že získala Oscara za výkon vo filme Narušenie?

3. Seann William Scott – Steve Stifler (Prci, prci, prcičky)

herci postavy filmy
Zdroj: tvguru.cz

Za túto rolu získal len 10 000 dolárov, no zmenila jeho život. Vďaka postave bláznivého Stiflera má Seann William Scott kariéru v Hollywoode. S touto postavou si zahral v troch dieloch kultovej série. Neskôr sa mu otvorili brány do Hollywoodu. Zahral si s Dwayneom Johnsom v akčnej komédii Vitajte v džungli. S Ashtonom Kutcherom vo filme Kámo, kde mám fáro. V hororovom kinohite Nezvratný osud či v tínedžerskej komédii Road trip. Ani jeden z týchto filmov však komerčne nesiahal sérii Prci, prci, prcičky ani po členky. Napriek bohatej kariére, ktorú Scott určite má, bude už navždy známy „len“ ako Steve Stifler.

4. Kate Winslet – Rose Bukater DeWitt (Titanic)

herci postavy filmy
Zdroj: cheatsheet.com

Oscarová herečka Kate Winslet sa brutálne preslávila vďaka jednému z najslávnejších filmov všetkých čias. Pre herečku to však bol odrazový mostík k filmom ako sú Večný svit nepoškvrnenej mysle či Núdzový východ. Ani jeden z týchto filmov sa však bohužiaľ ani nepriblížil ku komerčnej senzácii známej ako Titanic. Na rozdiel od svojho kolegu Leonarda DiCapria, ktorý sa dokázal odpútať od úlohy Jacka Dawsona. Napriek všetkým skvelým filmom, bude Kate už pre divákov navždy „len“ Rose z Titanicu.

5. Robert Pattinson – Edward Cullen (Twilight sága)

herci postavy filmy
Zdroj: insider.com

Ešte pred sériou Twilight si Pattinson zahral Cedricka Diggoryho v sérii Harry Potter. V roku 2008 sa stal veľkou hviezdou vďaka romantickej fantasy dráme Súmrak. Rozhodnutie zahrať si jednu z hlavných postáv v tejto sérii dodnes ľutuje. Pattinsona sme videli vo filmoch ako sú Tenet, Voda pre slony, Maják a najnovšie sa stal novým predstaviteľom Batmana. Dúfame, že sa raz dokáže odtrhnúť od škatuľky pekného upíra, no zatiaľ mu to ešte nevyšlo.

6. Tobey Maguire – Peter Parker (Spider-Man)

Tobey Maguire
Zdroj: thedigitalfix.com

Napriek tomu, že si Tobey Maguire zahral v oscarovom filme Pravidlá muštárne a v divácky obľúbenom hite Veľký Gatsby, pre každého je známy ako ten „pravý“ Spider-Man. Maguire si totiž zahral v prvej hranej adaptácii komiksového hrdinu. Jeho výkon bol natoľko presvedčivý, že si ho dodnes spájajú s touto postavou. Hercovi to ale nevadí. Svoju rolu si zopakoval v megahite Spider-Man: Bez domova.

7. Julia Roberts – Vivian Wardová (Pretty Woman)

Pretty Woman
Zdroj: cnn.com

Juliu Roberts sme videli vo filmoch ako sú Svadba môjho najlepšieho priateľa, Notting Hill, Erin Brokovichová či Prípad pelikán. Ku všetkým týmto filmom sa však dostala cez kultovú romantickú komédiu Pretty Woman. V nej si Julia zahrala zrejme najrozkošnejšiu prostitútku v histórii kinematografie. Film mal neskutočný komerčný úspech, ktorý už žiadny ďalší film s touto herečkou nezopakoval. Po istých rokoch to už Julia vzdala a začala si vyberať len projekty, ktoré nezáviseli od zárobku.

8. Daniel Radcliffe – Harry Potter

Daniel Radcliffe
Zdroj: polygon.com

V tomto prípade to nemusíme ani vysvetľovať. Daniel Radcliffe sa stal v 11. rokoch svetovou negahviezdou a to vďaka tomu, že si zahral ústrednú postavu z knižnej predlohy J. K. Rowlingovej. Séria Harry Potter dodnes patrí medzi tie najznámejšie na svete. A sám Radcliffe priznal, že slávnejšiu postavu si už zrejme nikdy nezahrá. Jeho kariéra však skutočne naberá obrátky. Zahral si v survival príbehu podľa skutočnej udalosti Stratený v džungli, v gotickom horore Žena v čiernom. A nezabúdame ani na triler z väzenského prostredia Útek z Pretórie. Je však nejaká šanca, aby to pre divákov nebol navždy „len“ Harry Potter? Určite nie.

9. Jennifer Coolidge – Stiflerova mama (Prci, prci, prcičky)

Jennifer Coolidge
Zdroj: harpersbazaar.com.au

Vďaka postave, ktorú stvárnila, dnes všetci chlapi vedia, čo znamená slovo „MILF“. Jennifer Coolidge si v kultovej sérii zahrala sexi Stiflerovu mamu, ktorou zostala dodnes. A to aj napriek filmom ako sú Pravá blondínka, Zoolander či seriálom 2 baby na mizine a Joey. Jej kariére však absolútne nestagnuje. V súčasnosti sa výborne predviedla v krimi seriáloch Biely lotus a Vidím vás.

10. Rowan Atkinson – Mr. Bean

Rowan Atkinson
Zdroj: affaritaliani.it/

Kto by nepoznal jednu z najvtipnejších postáv kinematografie. Atkinson vytvoril postavu Mr. Beana na základe gestikuláčneho a neverbálneho humoru slávneho Charlieho Chaplina. A dnes s touto postavou získava jedno ocenenie za druhým. Môžeme s určitosťou prehlásiť, že Mr. Bean pobavil divákov po celom svete a Atkinson môže byť na svoju prácu pyšný. Okrem Mr. Beana si zahral aj agenta Johnnyho Englisha. Taktiež je známy vedľajšou rolou predavača z kultovej komédie Láska nebeská. No pre každého to bude navždy Pán Bean.

Toto sú herci, ktorí sú celosvetovo známi hlavne preto, že si zahrali tieto postavy a obsadili tieto kultové filmy.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -