Filmy

Vyplatilo sa 10-ročné čakanie na pokračovanie kultovej komédie? | Zombieland: Rana istoty RECENZIA

Zombieland: Rana istoty RECENZIA – Keď v roku 2009 vyšla akčná zombie komédia Zombieland, nikto nečakal, aký kult sa z nej stane. Film však zarobil viac než 100 miliónov dolárov a dnes už legendárny mix hororu a komédie, v ktorom bojujú proti sebe hordy krvilačných zombie a hŕstka preživších, sa teraz vracia na filmové plátna. A s ním aj tím tvorcov a hercov, vďaka ktorým mal prvý film taký úspech – režisér Ruben Fleischer, scenáristi Rhett Reese & Paul Wernick a hviezdna herecká štvorica Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone a Abigail Breslin.

zombieland jesse eisenberg

Zdroj: movieweb.com

Zombieland: Rana istoty RECENZIA

Na začiatku nového príbehu nájdeme štvoricu hlavných hrdinov a ich malú rodinku v novom domove. Columbus, Tallahassee, Wichita a Little Rock sa rozhodli usadiť v Bielom dome. Áno, v “tom” Bielom dome.

Ako to však už s rodinami býva, problémy na seba nenechali čakať. Columbus a Wichita obsadili Lincolnovu spálňu a Columbus sa rozhodne posunúť ich vzťah na ďalší level. Wichita je však srdcom stále samotár a nie je pripravená usadiť sa. Z Tallahasseeho sa zatiaľ stal náhradný otec Little Rock, z ktorej vyrástla mladá žena – ktorú nový domov dusí a túži ujsť za niekým v jej veku.

Ako ste už mohli pochopiť z tohto opisu príbehu, v novom Zombielande vôbec nejde o to, že po svete pobehujú krvilačné stvorenia, ktorých zmyslom života je žrať ľudí. Vo svojej podstate by sme mohli tieto prvky zo scenára vyhodiť a šlo by o bežné súbežne idúce dejové linky, ktoré sa zameriavajú na otcovský vzťah (Tallahassee a Little Rock) a milostný vzťah (Columbus a Wichita). A práve preto sa naň vôbec dá pozerať.

zombieland emma stone

Zdroj: newslikethis.com

Je to teda celkom obyčajný príbeh, ktorý by si sám o sebe určite nezaslúžil také herecké obsadenie, aké má a taký produkčný rozpočet, aký od štúdia Sony Pictures dostal. Tu sa však do mixu pridáva to, čo sme si pred 10 rokmi zamilovali v pôvodnom Zombielande a opäť nás to nadchlo v jeho pokračovaní: “zombíci“. Zombíci a ich nezmyselne krvavé zabíjanie, skvelo nakrútená akcia, šialene vtipné dialógy a takmer absurdný pohľad na svet každej z postáv. Primiešajte fantastický strih, skvelú hudbu a máte to hotové.

Keďže je tento recept režisérovi Rubenovi Fleischerovi dobre známy, naskytuje sa tu iná otázka: Baví nás to ešte vôbec? Alebo to už začína byť nuda?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár