TOP 5 tipov, ako sa vyrovnať s prvými zombíkmi v meste Wuhan a čo robiť keď prídu na Slovensko

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Koronavírus sa rapídne šíri. Podľa najnovších správ vieme, že sa objavili prví zombies v meste Wuhan. To sa posledné dni vyrovnáva s následkami. V takejto kritickej situácii môžeme byť skutočne vďační všetkým zombie adaptáciám vo filmoch a hrách. Predtým, ako sa na Slovensku objavia prví zombie jedinci, si ukážeme, ako sa im brániť a čoho všetkého sa denno-denne držať. Vybrali sme pre vás TOP 5 tipov, ako sa nestať večerou pre zombies.

Dodržiavajme kardio

Jedným z tipov je dodržiavanie kardia. Aj v takomto kritickom stave človek nesmie zabudnúť na svoje zdravie a mal by sa udržiavať fit. Mesto Wuhan zatiaľ hlásilo pomerne pomalých nemŕtvych, čiže je stále čas sa dostať do formy. Počasie je posledné dni prijateľné a tak je akurát čas nasadiť rúšku a ísť si do lesa zabehať. Kto vie, či práve dobrá kondička nebude naša najlepšia zbraň.

zombies 3
Zdroj: qz.com

Stretching pred a po

Všetci vieme, aký je stretching dôležitý a ku akým úrazom môže viesť jeho zanedbávanie. Vždy, keď sa chystáme vykročiť z bezpečného miesta, alebo si myslíme, že sa niečo môže udiať, dôkladne si ponaťahujeme svalstvo. Nikto sa nechce stať korisťou pre nemŕtvych a už vôbec nie kvôli natiahnutému svalu alebo kŕču.

Vždy si treba byť 100% istý

Naše zdroje nám hlásia, že zombíci vo Wuhane nie sú najodolnejší. Je možné sa im ubrániť, ale treba byť na pozore a nenechať sa prečísliť. Keďže zbrane sú ľahko dostupné, netreba sa báť si jednu aj zaobstarať. Taktiež nezabudnime, že zbrane potrebujú muníciu a vždy je lepšie jej mať priveľa ako málo.

Ďalším pravidlom, na ktoré sa pozrieme, je takzvaná strela istoty. Je veľmi jednoduché a odporúča ho takmer každý redaktor z Rewindu. Ide o to, že ak už dostaneme zombíka na zem, vždy mu uštedríme ešte jednu ranu. Áno, môžeme si byť takmer istí, že sme ho tou presnou strelou do čela dostali, ale jedna strela pre istotu sa zíde a môže nám zachrániť život.

Nestrácajme pozornosť ani na WC

Pre mnohých je vysedávanie na WC a čítanie Rewind článkov relaxačné a upokojujúce. To sa ale celkom mení pri príchode zombies. Podľa štatistík vieme, že v meste Wuhan je najvyšší počet úmrtí práve na tomto mieste. Ľudia prestávajú byť obozretní a na chvíľu vypnú. To sa im ale často stane osudným. Takže si vždy berieme na WC toaletný papier, niečo na sebaobranu a nezabúdame zamykať.

zmbs
Zdroj: monstersquad.com

Bezpečnostné pásy

To, že je celé vaše mesto obliehané zombíkmi neznamená, že prestanete dodržiavať bezpečnostné predpisy. Vždy sa v aute pripútame. Bežná cesta sa v každej sekunde môže stať veľmi nebezpečnou. Okoloidúce autá nás ľahko prekvapia, hlavne ak sa snažia vyhnúť nemŕtvym chodcom.

Bonusový tip

Nezabudnime sa tešiť z maličkostí. Milovník kávy by si mal každú jednu vychutnať ako poslednú a to isté platí pre každého. Nezabúdajme na to, čo nás robí šťastnými a snažme sa udržiavať v dobrej nálade. Svet sa síce rúti a všetci naši susedia nás chcú zjesť, ale to neznamená, že nemôžeme byť pozitívni.

Každý, kto sa dočítal až sem, už vie, že sa jedná o aprílový žart. Tieto tipy sú z komédie Zombieland, ktorú odporúčame zhliadnuť. Týmto článkom si nechceme uťahovať z koronavírusu, keďže vieme, že to vôbec nie je jednoduchá záležitosť, ktorá by sa mala brať s rezervou.

Každému z vás aspoň raz napadlo, čo ak by sa svet stal naozaj plným zombíkov. Táto myšlienka viedla ku vytvoreniu tohto článku a takisto aj to, že sme chceli odľahčiť situáciu a spríjemniť vám všetkým čas strávený v karanténe.

Ktorý tip je podľa vás najdôležitejší? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -