Blesk z jasného neba. Vo veku 61 rokov zomrel herec z obľúbeného sitkomu

Nenechajte si ujsť

Zomrel Andre Braugher, obľúbený herec z Brooklyn 99

Dvojnásobný držiteľ Emmy a hviezda seriálov Brooklyn 99 či Zločin v uliciach – herec Andre Braugher zomrel vo veku 61 rokov. Správu pre Variety potvrdila hercova manželka, ktorá upresnila, že obľúbený umelec zomrel po krátkej chorobe.

Andre Braugher vyštudoval herectvo a divadelné umenie a jeho kariéra začala na prelome 90-tych rokoch v oscarovej snímke Sláva. Pre Braughera išlo o veľký debut, v historickej dráme si zahral po boku Morgana Freemana a Denzela Washingtona.

Veľkú popularitu hercovi priniesla predovšetkým úloha detektíva Franka Pembletona v televíznom seriáli Zločin v uliciach, v ktorom pôsobil od roku 1993 do 1998. Jeho výkon v tejto sérii mu priniesol kritické uznanie a niekoľko ocenení, vrátane Emmy. Braugher sa tiež objavil v mnohých ďalších televíznych seriáloch a filmoch, kde spravidla stvárňoval nekompromisných mužov zákona.

Brooklyn Nine-Nine dostáva viac epizód
TMDB

Veľké role nevyhľadával, radšej dal prednosť rodine

Práve rola policajného kapitána Raymonda Holta v obľúbenom komediálnom seriáli Brooklyn 99 pre herca znamenala ďalší veľký nárast popularity. Seriál sa dočkal ôsmych sérií a Braugher si za svoju úlohu vyslúžil niekoľko nominácií na Emmy.

Herec bol známy svojím dôrazom na súkromie a usporiadaným životom. S manželkou Ami mal tri deti, nikdy ho nesprevádzali žiadne škandály. Jeho životný štýl bol v kontraste s jeho televíznymi a filmovými rolami, v ktorých herec častokrát vystupoval v úlohe silných a známych verejných činiteľov. Svoje úlohy bral zakaždým vážne a vnímal ich veľkú citlivosť, predovšetkým kvôli porušovaniu zákona niektorými policajtmi v reálnom živote.

Brooklyn Nine-Nine sa vráti skoro s plnou sériou
TMDB

Braugher sa objavil aj v obľúbených seriáloch Zákon a poriadok či Doktor House, veľké úlohy či ďalšie angažovanie vo svete filmu však počas kariéry podľa vlastných slov nikdy aktívne nevyhľadával. Radšej dal prednosť rodine.

Bola to zaujímavá kariéra, ale myslím si, že mohla byť väčšia,“ hovorí. „Myslím si, že to mohlo zahŕňať viac disciplín: réžia, produkcia, všetky tieto rôzne veci. Ale bolo by to na úkor môjho vlastného života,“ povedal pre Variety.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -