Filmový svet smúti. Vo veku 75 rokov zomrel obľúbený britský herec

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Známy britský herec Tom Wilkinson zomrel

Svet filmu opustila ďalšia herecká hviezda. Po nedávnej smrti Matthew Perryho teraz fanúšikov televízie a filmu zaskočila ďalšia smutná správa. Zomrel herec Tom Wilkinson. Britský herec skonal vo veku 75 rokov vo svojom domove, okolnosti jeho smrti zatiaľ nepoznáme, informuje BBC.

Tom Wilkinson so svojou hereckou kariérou začal ako divadelný herec, čoskoro si však našiel aj cestu do televízie. Počas bohatej hereckej kariéry sa objavil vo viac ako 130 filmoch a seriáloch a bol známy svojou schopnosťou stvárňovať komplexné a náročné charaktery.

TMDB

Bol známy svojou skromnosťou

K prvým veľkým úlohám Toma Wilkinsona patril dobrodružný triler Lovci levov, kde sa objavil po boku hollywoodskych hviezd Val Kilmera a Michaela Douglasa. Herecký prielom pre charizmatického Brita znamenala komédia Do naha! z roku 1997, za ktorú získal cenu BAFTA a otvorila mu dvere do veľkých hollywoodskych produkcií.

K divácky najpopulárnejším úlohám Toma Wilkinsona ďalej patrilo vystúpenie v dobovej komédii Zamilovaný Shakespeare, ktorý získal aj Oscara. Samotný herec si nomináciu na ceny Americkej filmovej akadémie vyslúžil o tri roky neskôr za kriminálnu drámu V spálni. V roku 2008 tento úspech zopakoval nomináciou za vedľajšiu rolu v dráme Michael Clayton.

Herec sa objavoval v tituloch prevažne z britskej produkcie. Diváci si ho zamilovali predovšetkým kvôli jeho schopnosti preniknúť do psychológie postáv, či už v dramatických, komediálnych alebo historických úlohách.

Herca v súkromnom živote nesprevádzali žiadne škandály, bol známy svojou skromnosťou a nerád v médiách rozprával o svojom súkromnom živote. V roku 1988 sa oženil s herečkou Diane Hardcastle, s ktorou mal dve deti. Manželstvo dvojici vydržalo až do hercovej smrti.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -