OdporúčameOsobnosti

Odpočívaj v pokoji, Chewbacca. Vo veku 74 rokov zomrel Peter Mayhew.

Zajtra prichádza sviatok všetkých milovníkov Star Wars. 4. máj sa “uzákonil” ako deň, kedy si ľudia opakujú svoju lásku ku jednej z najväčších filmových sérií vôbec. May the 4th sa však tento rok nebude niesť v dvakrát dobrej nálade. Len pred chvíľou totižto zomrel Peter Mayhew – herec, ktorý sa v pôvodnej trilógii preslávil ako ikonický Chewbacca. Odpočívaj v pokoji.

chewbacca zomrel peter mayhew

Zdroj: syfy.com

Vo veku 74 rokov zomrel Peter Mayhew

Smutnú správu nám len pred chvíľou oznámila blízka rodina Petera Mayhewa. Opustil nás 30. apríla 2019 vo svojom dome v Texase, USA. V posledných dňoch boli pri ňom jeho najbližší a zomrel v pokoji. Dôvod úmrtia oznámený nebol.

Rolou jeho života bol ikonický Chewbacca. Stvárnil ho až v piatich filmoch Star Wars, ktorými boli Epizóda III, IV, V, VI a VII. V Posledných Jedioch si už postavu žiaľ nezahral, no aj tak bol spomenutý v titulkoch za výpomoc pri nakrúcaní.

“Veľký muž s ešte väčším srdcom, ktorý ma vždy rozosmial a lojálny priateľ, ktorého som úprimne miloval,” povedal po jeho smrti Mark Hamill.

Zdroj: bbc.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  OdporúčameRecenzie

  Ožila severská mytológia na striebornom plátne? | Valhala: Ríša bohov RECENZIA

  Pridaj komentár