Zomrel slávny Hollywoodsky herec. Bol ikonou z filmu Rocky

Nenechajte si ujsť

Ďalšia smutná správa z Hollywoodu

Len pár dní po tom, čo zomrela hviezda seriálu Krok za krokom Suzanne Somers, svet filmu obletela ďalšia smutná správa. Zomrel 83-ročný Burt Young, ktorý sa preslávil ikonickou úlohou Paulieho v sérii Rocky. Správu o smrti potvrdila dcéra Anne Morea Steingieserová portálu The New York Times.

Úžasná a dlhá kariéra

Burt Young zomrel ešte 8. októbra, oficiálne správy o jeho smrti sa však začali šíriť až v uplynulých hodinách. Zosnulý herec má za sebou viac než 60 ročnú kariéru, počas ktorej stvárnil role vo viac ako 160 filmoch a seriáloch.

Zdroj: TMDB

Najviac k diváckym srdciam prirástol ako Paulie z boxerskej série Rocky. Za svoj herecký výkon po boku Sylvestra Stalloneho bol nominovaný aj na Oscara. Neskôr sa preto Young vrátil aj v ďalších pokračovaniach Rockyho. sa však aj vo všetkých pokračovaniach Rockyho.

Herca si však diváci môžu pamätať aj z mnohých ďalších diel ako Vtedy v Amerike či Posledný útek do Brooklynu. Young bol tiež talentovaným maliarom a spisovateľom, v mladosti sa venoval aj boxu, čo využil práve v sérii Rocky.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -