Je Thanos na konci Avengers: Infinity War mŕtvy?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zomrel Thanos v Infinity War?

Ak sa pozrieme spätne na očakávania, ktoré sme všetci na film Avengers: Infinity War mali, asi každý bol na jeho konci veľmi spokojný. Sľubovali nám totiž veľa smrtí a aj ich doručili. Je však možné, že nám aj po takom čase jedna veľká smrť ušla? Vravíme o samotnom spasiteľovi Thanosovi, ktorého osud na konci filmu nebol zrovna jasne ukázaný. Spochybňovať ho totiž začali fanúšikovia na sociálnych sieťach.

Niektorí vravia, že Thanos sa na konci filmu taktiež pripojil k mŕtvym. Ide teda o zaujímavé tvrdenie, keďže sme ho nevideli, ako sa premenenil na prach. Videli sme však ako sa zhovára s mŕtvou Gamorou, ktorá mala dokonca jej oveľa mladšiu podobu. Čo teda celá táto scéna znamenala? Prečo sme na konci videli spokojný úsmev Thanosa?

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Thanos na konci filmu Avengers: Infinity War; Zdroj: youtube.com

Vysmiaty Thanos vo svete kameňa duše?

Nuž, je tu viacero faktorov, ktoré treba brať do úvahy. Thor najprv zasiahol Thanosa Stormbreakerom priamo do srdca. Keď luskol prstami, on sám bol na moment prekvapený, že žije. Následne sa teleportoval niekam k horám, kde sa spokojne usmial. Čo to teda celé akože značí? Poďme najprv na teóriu, že Thanos už v tom momente je mŕtvy a nachádza sa vo svete vytvoreným kameňom duše (celkovo tu treba brať fakt, že vyparení hrdinovia nie sú v skutočnosti mŕtvy, len sú uväznení v kameni duše).

Vnútri tohto kameňa teda podľa pravidiel z komiksov nikto nevie, čo je realita a čo nie, keďže sú si oba svety veľmi podobné. Je teda viac než možné, že oranžové zafarbenie bolo iba nejakým ohraničením celého tohto „sveta“. Thanos by teda v tomto svete pokojne mohol v danom momente byť a sedelo by aj to, že bol veľmi spokojný. Podarilo sa mu totiž nastoliť rovnováhu a ešte k tomu sa znovu stretne s Gamorou, ktorej dokonca vtedy vravel, že ho tento úkon stál všetko. Myslel tým teda aj svoj vlastný život?

Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4
Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4; Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Thor ho zabil, len neskoro

V tomto prípade by nám nesedelo jedine to, že sa Thanos nachvíľu po lusknutí prekvapivo usmial. Vtedy to totiž vyzeralo, že sám nevedel, či sa vyparí alebo nie a vyplýva z toho, že zomrieť nehcel. Zároveň to značí aj to, že sám seba zobral do rovnice, ktorá mu vypočítala kto prežije a kto nie, a že sa teda aj on stal tým šťastným. V podstate riskoval svoj vlastný život, čo by celému jeho presvedčeniu dávalo ešte hlbší rozmer. V kameni by sa však v tom prípade objavil len vtedy, ak by zomrel prirodzenou smrťou. Je teda možné, že po tom, čo sa Thanos teleportoval, prišiel iba na pokojné (vybalancované) miesto, kde neskôr zomrel, kvôli zraneniu od Thora.

Ak je teda toto pravda, Avengers budú mať ešte o niečo ťažšiu úlohu zvrátiť osud predošlého filmu. Dávalo by to však naozaj veľký zmysel ohľadom teórie cestovania v čase, keďže bola by hlúposť, keby Thanos preživších hrdinov celý film len naháňal. Koniec titulkov nám navyše oznamoval, že sa Thanos ešte vráti avšak neskôr sa k tvrdeniu pridal otáznik, ktorý by krásne potvrdzoval túto teóriu. Ako to teda bude sa dozvieme už v máji, momentálne nám neostáva nič iné ako len špekulovať a tešiť sa na posledné MCU dobrodružstvo v ich prvej 22-dielnej etape.

Čo hovoríte na novú teóriu o Thanosovi a filme Infinity War? Myslíte si, že je pravdivá? Má niekto z vás nejakú vlastnú, o ktorej sa na internete ešte nediskutovalo? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: express.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -