Zbohom, Captain America! Prečo Steve Rogers určite zomrie v Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Captain America končí!
Zdroj: expressuk.com

Zomrie Captain America v Avengers: Endgame?

Dámy a Páni, do najočakávanejšieho filmu tohto roka, Avengers: Endgame, ostáva už iba 17 dní. Určite sa musíte pripraviť na to, že už o 17 dní povieme finálne zbohom niektorým z našich obľúbených postáv. Vo včerajšom článku sme sa pozreli na to, prečo by mal smrteľný osud postihnúť Tonyho Starka a.k.a. Iron Mana. Dnes si do hľadáčiku zoberieme ďalšiu milovanú postavu, ktorej prípadnú smrť by sme v kine zvládali iba s veľkými ťažkosťami. Avengers: Endgame prinesie do najväčšieho filmového univerza súčastnosti mnoho veľkých zmien. Prečo by však jednou z nich mala byť smrť Captaina Americu?

Určite sa zhodneme na tom, že práve Steve Rogers je jedna z najdôležitejších postáv celého univerza. Jeho príbeh sledujeme od roku 2011, kedy sme sa dočkali filmu Kapitán Amerika: Prvý Avenger. Všetci dobre vieme, že na konci filmu ostal Steve zamrazený a prebudil sa až o 70 rokov neskôr. Časť neho teda ostala vo svete počas Druhej svetovej vojny – menovite jeho jediná pravá láska, Peggy Carter. Nemôžeme predsa zabudnúť na to, že jej stále dlží tanec. V terajšom svete ho zas drží jeho celoživotný kamaráť Bucky Barnes, z ktorého sa po Druhej svetovej vojne stal zabijak s menom Winter Soldier.

Captain America
Zdroj: appocalypse.co

Chris povesí štít na klinec

Herec Chris Evansniekoľkokrát potvrdil, že po filme Avengers: Endgame zavesí štít na klinec a skončí s postavou Capa. Znamená to ale, že jeho charakter v tomto filme automaticky zomrie? Nuž, všetko tomu nasvedčuje. Už nejaký ten piatok sa predsa diskutuje o tom, či jeho štít preberie Bucky alebo Falcon. Ako sme spomenuli vyššie, Capa v dnešnom svete držia iba jeho kolegovia, no jeho srdce značne inklinuje k minulosti. Svoju celoživotnú lásku už predsa pochoval a teraz pred ním stojí už iba posledný cieľ – dať do poriadku celý vesmír. Je teda možné, že sa v tom najhoršom obetuje pre víťazstvo ostatných?

Jeho snová sekvencia z filmu Avengers: Vek Ultrona hovorí sama za seba. Jeho najväčším strachom je, že sa síce dočká sľúbeného tanca s Peggy Carter, no nemôže s ňou odísť „domov“. Úplne rovnaký osud očakávame v Avengers: Endgame, kde budú postavy pravdepodobne cestovať v čase. Steve sa vráti v čase pre jeho posledný tanec, no v minulosti ostať nemôže, kvôli rôznym dôvodom. V prítomnosti ho stále čaká najdôležitejšia misia jeho pôsobenia a životom v minulosti by mohol vytvoriť nepekné časové paradoxy. Jeho najhoršia nočná mora sa tak stane skutočnosťou, pretože sa s Peggy nebude môcť vrátiť domov

Captain America
Zdroj: youtube.com

Má Steve Rogers na Zemi nejakú budúcnosť?

Thor by po Endgame mohol odcestovať do vesmíru zakladať nový Asgard. Tony Stark môže odísť do zaslúženého dôchodku a v najlepšom prípade sa mu narodí potomok. Aj jeho by mohla postrehnúť smrť, no stále ho na Zemi čaká budúca manželka a učeň v podobe Petera Parkera. Má však Steve Rogers na Zemi nejakú budúcnosť? Najkrajším ukončením jeho takmer 10-ročného príbehu by tak bola smrť. V minulosti by si zatancoval s Peggy a v súčastnosti by jeho obetou zachránil celý vesmír. Koniec koncov, pre neho by takto vyzeral šťastný koniec, pretože by sa vrátil ku svojej láske. Znie to síce naozaj smutne a emotívne, no Endgame určite neprežijeme bez sĺz.

Vôbec by sme sa nečudovali, pokiaľ by na odčinenie Thanosovho lusknutia musel vykonať tú najväčšiu obetu – obetovať seba. V Avengers: Infinity War sme sa dozvedeli, že Cap nezastáva výmenu života jednotlivca za ostatných. Stalo sa tak pri Visionovi, ktorý si chcel z hlavy vyňať Kameň nekonečna. Je teda možné, že ho Endgame dostane do podobnej situácie? Je jeho vlastný život jediným, ktorý by bol ochotný obetovať? Capova obeta pre väčšie dobro by bola presným opakom Thanosovej decimácie: položil by svoj život za záchranu svojich milovaných, namiesto zabitia niekoho milovaného pre väčšie dobro. To je obeta, ktorú dokáže vykonať iba Captain America.

Captain America
Zdroj: geekreturns.com

Posunutie posolstva niekomu inému

Zároveň hneď niekoľko komiksov naznačuje jeho smrť alebo odchod. V jednom z komiksových príbehov sme sa po udalostiach Civil War dočkali Capovej smrti. Zomrel v rukách Sharon Carter (neter Peggy) a neskôr pri jeho tele sedel Tony Stark. Príbeh z komiksu Captain Marvel No. 1 nás zas uviedol do dialógu medzi Capom a Carol Danvers. Rozprávali sa o tom, že by si Carol zobrala meno „Captain Marvel“ a stala by sa líderkou tímu. Samozrejme, táto konverzácia bola o celkovom posolstve. Je teda možné, sa v Endgame dočkáme niečoho podobného?

Preberie Capovo posolstvo Bucky alebo Falcon a Carol Danvers začne viesť Avengers? Nuž, celú pravdu sa dozvieme už 25. apríla. Zatiaľ môžeme o všetkom iba teoretizovať, no predpovedať nič nedokážeme. Zvládli by ste Capovu smrť na úkor krásneho ukončenia jeho príbehu? Zatiaľ tomu totižto všetko nasvedčuje a dávalo by to perfektný zmysel. Popritom však musíme myslieť na to, čo nám povedali tvorcovia, bratia Russovci“… pre nás je najdôležitejšie dosiahnuť prekvapujúci dej.” Naozaj sa teda môže stať čokoľvek…

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Čo na to vravíte? Dávalo by podľa vás zmysel, keby Tony Stark zomrel v nadchádzajúcom Avengers: Endgame? Alebo to všetko dopadne úplne inak? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -