Zomrie Cersei rukou Tyriona? To vraví tajomná epizóda Game of Thrones!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Posledná séria mega úspešného seriálu je v plnom prúde a my sa každým dňom viac a viac tešíme na to, čo nás ešte len čaká! V čase písania tohto článku sme videli už druhú epizódu 8. série, pričom nás čakajú už len štyri. Musí sa v nich udiať naozaj veľa vecí, no o väčšine z nich dosť možno ani nevieme. Zomrie Cersei potom, čo Night King o pár dní zaútočí na Winterfell? Aký osud Game of Thrones chystá pre krvilačnú kráľovnú?

Hra o Tróny
Zdroj: youtube.com

Zomrie Cersei v 8. sérii Game of Thrones?

Hit od HBO sa v prvej sérii preslávil tým, že necháva zomierať aj hlavné postavy a charaktery, ktoré by v bežných príbehoch boli neohrozené. Samozrejme, to tvorcovia seriálu verne prevzali z knižných predlôh Georgea R.R. Martina. Je tu však jeden rozdiel. Zatiaľ čo aj v Piesni ľadu a ohňa postavy zomierali znenazdania, autor v nej rozosial aj náznaky, ktoré predpovedajú úmrtia.

Seriál sa rozhodol väčšinu z týchto proroctiev neadaptovať, ale nechať veci vyvíjať sa. Diváci, ktorí príbeh sledujú na televíznych obrazovkách, preto až na pár výnimiek nevideli rôzne vízie a sny postáv, ktorými sú knihy preplnené. Avšak, tie, ktoré sa do Game of Thrones dostali, predpovedajú niečo veľmi dôležité… Zomrie Cersei v 8. sérii? Ak naozaj áno, kto ju zabije?

zomrie cersei v 8. sérii game of thrones
Zdroj: fdb.pl

Stará vízia smrti

5. séria nás v premiére privítala jediným skutočným flashbackom, ktorý súvisí s inou postavou než s Branom. V nej vidíme arogantnú mladú Cersei, ktorá navštívi čarodejnicu žijúcu na území Lannisterovcov. Násťročná princezná od nej požaduje predpovedanie budúcnosti, no to je omnoho desivejšie, než by ju kedykoľvek napadlo. Čarodejnica Cersei pravdivo predpovedá, že bude mať tri deti, z ktorých každé zomrie. Navyše povedala niečo, čo ju poznačilo ešte viac:

„Zomrieš rukou valonquara!“, čo v preklade znamená „malý brat.“

zomrie cersei v 8. sérii game of thrones
Zdroj: dailydot.com

Game of Thrones doposiaľ ignorovalo veľkú časť tohto istého proroctva z kníh, no prečo by tvorcovia otvárali premiéru 5. série práve týmto, ak by predpoveď nechceli naplniť? Konkrétne má Cersei zomrieť tým, že ju zaškrtí jej malý brat, ktorým je, samozrejme, Tyrion. Na chvíľu sme na túto predpoveď síce zabudli, no 2. epizóda 8. série nám ju pripomenula!

Keď sa Tyrion s Jaimem prechádzajú po severskom hrade, ktorý sa pripravuje na príchod Night Kinga, Tyrion vtipne dodá: „Aspoň ma Cersei nebude môcť zabiť. Určite ma uspokojí, že ju o to potešenie oberiem, zatiaľ čo ma na kúsky roztrhajú mŕtvi muži. Možno potom, čo zomriem, napochodujem do King’s Landing a tiež ju roztrhám. Na prvý typický dialóg, ktorým Tyrion vyjadruje svoj cynický pohľad na svet. Je však možné, že nám tvorcovia dávajú vedieť, že proroctvo sa predsa len naplní?

Zdroj: collider.com

Čo si zatiaľ myslíte o 8. sérii Game of Thrones? Stane sa podľa vás to, že Tyrion naozaj zomrie a premenený na Bieleho chodca sa dostane do King’s Landing, kde zabije Cersei? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -