Zbohom, Iron Man! Prečo Tony Stark určite zomrie v Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Tony Stark a Thanos
Zdroj: ssxcaow.com

Zomrie Iron Man v Avengers: Endgame?

Dámy a páni, nezastaviteľne sa blížime k premiére dosť možno najočakávanejšieho filmu všetkých čias. Avengers: Endgame bude doteraz najdôležitejší počin v rámci nevídane populárneho MCU, ktoré ovládlo svet. Nadchádzajúca tímovka je dokonca tak očakávaná, že môže prekonať historické rekordy v tržbách. Omnoho dôležitejšia je však preto, lebo do najväčšieho filmového univerza súčasnosti prinesie mnoho veľkých zmien. Prečo by však jednou z nich mala byť smrť Iron Mana?

Ešte minulé leto sme vám priniesli článok o prepojení Tonyho Starka a Thanosa. V ňom sme polemizovali, že práve Tony a Thanos sú dve najdôležitejšie postavy celého MCU. K takémuto záveru sa dá prísť celkom jednoducho – Iron Man v roku 2008 celú túto sériu nakopol, zatiaľ čo Thanos rovnako odhodlane a možno ešte dlhšie bojuje s vlastným cieľom, ktorý je opak cieľa Avengerov. Aj preto by možno z hľadiska tvorenia zaujímavého príbehu dávalo zmysel, keby sa Thanos nakoniec pridal na dobrú stranu. Jedno je však jasné: Iron Man musí zomrieť.

Zdroj: archive.4plebs.com

Od roku 2008 odsúdený na smrť

Samozrejme, už dlhšie vieme, ktorí herci pravdepodobne odídu z MCU po Avengers: Endgame. To, že im skončí zmluva, však ešte neznamená, že ich postavy v ďalšom filme zomrú. Existuje totižto mnoho spôsobov, ktorými bratia Russovci môžu ukončiť ich príbeh. Napríklad taký Thor by mohol odcestovať zo Zeme zakladať nový Asgard. Steve Rogers by sa zasa mohol vrátiť do minulosti a odžiť si spokojný život s Peggy Carter. Pre Tonyho však takáto možnosť vyzerá nepravdepodobne.

Áno, aj Iron Man by mohol v MCU skončiť takzvaným „odchodom k západu slnka“ – kladným záverom jeho postavy bez toho, aby zomrela. Fanúšikovia sa pri tejto možnosti najrýchlejšie chytia neustáleho odkazovania na to, že Pepper Potts je možno tehotná s Tonyho dieťaťom. Popri tom tu však máme jeho otcovský vzťah so Spider-Manom. Osobne preto pochybujem, že Tony čaká dieťa s Pepper, pretože by to potlačilo dôležitosť a emocionálny dopad smrti Petera Parkera, ktorý bol pre Tonyho ako syn.

Vo filme Spider-Man: Homecoming ho možno uvidíme jeden z posledných krát
Zdroj: cbr.com

Koniec Tonyho hrdinského príbehu

Určite si pamätáte na začiatky MCU a sebeckého Tonyho Starka, ktorého sme videli v prvom Iron Manovi. Ako každá správna postava sa však aj tento charakter odvtedy vyvíjal, pričom ho vpred hnala jedna jediná túžba: všetkých ochrániť. To nám odhalili kryptické sny z Avengers: Vek Ultrona, kedy sme sa dozvedeli, že jeho najväčší strach je to, že nebude dostatočne silný. Dosť silný na to, aby všetkých ochránil.

V Infinity War však prišlo na najhoršie. Tony aj napriek dlhoročnej snahe zlepšovať svoje brnenia a ochraňovať Zem a tých, na ktorých mu záleží, zlyhal. Thanosa, ktorý má za sebou tiež tragický príbeh, Tony zastaviť nedokázal a preto môžeme očakávať, že Avengers: Endgame bude o napravení tejto „chyby.“ Iron Man so spoluprácou ostatných konečne spraví to, čo vždy chcel a ochráni ľudstvo. No a ako už vie každý filmový fanúšik, najväčší emocionálny dopad prichádza potom, čo zomrie hlavná postava.

tony stark iron man avengers 2: vek ultrona
Zdroj: newyorker.com

Sebaobeta je jeho poslaním

Už v pôvodných Avengers z roku 2012 sa Tony Stark chcel obetovať pre dobro ostatných. Konečne sa z neho stal plnohodnotným superhrdinom a ani neváhal, že s atómovou bombou v rukách vletí do červiej diery, z ktorej sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti. Podobne to bolo aj v Infinity War, kedy Tony neváhal a odletel priamo za hrozbou v cudzej vesmírnej lodi.

Dá sa teda predpovedať niečo ako to, či zomrie Iron Man v Avengers: Endgame? Nie, nedá. Podľa môjho názoru by to však dávalo perfektný zmysel a práve táto udalosť by mohla hrdinsky uzatvoriť 10-ročnú kapitolu MCU. Popritom však musíme myslieť na to, čo nám povedali tvorcovia, bratia Russovci: „… pre nás je najdôležitejšie dosiahnuť prekvapujúci dej.“ Naozaj sa teda môže stať čokoľvek…

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Čo na to vravíte? Dávalo by podľa vás zmysel, keby Tony Stark zomrel v nadchádzajúcom Avengers: Endgame? Alebo to všetko dopadne úplne inak? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Podľa mňa by to bola pekná sprostosť. Už by to bolo trapné. To jeho neustále sa obetovanie. vždy len iron man je blízko smrti a zrazu sa z toho dostane. A tiež by bola blbosť, keby sa na začiatku zachráni, aby mohol zomrieť. Akože môžu to tak spraviť, ale bola by to trapošina, lebo by sa zase len opakovali. Stark sa obetoval :O to by teda nikto nečakal

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -