Zaujímavosti z filmu Zrodila sa hviezda! Čo ste nevedeli o novom hudobnom hite?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zrodila sa hviezda zaujímavosti!

Nikto nemohol čakať, že sa z nového hudobného filmu od Bradleyho Coopera stane taký hit. Išlo o jeho prvé režírovanie s herečkou, ktorá je prvýkrát v hlavnej filmovej úlohe. Navyše ide o tretiu prerábku tohto známeho príbehu, takže by v podstate nemala nikoho zaujímať. Opak sa ale stal pravdou a vďaka skvelému scenáru, réžii, hraniu, piesňam a chémii medzi oboma hlavnými protagonistami, ľudia si film zamilovali. Poďme sa teda pozrieť na pár vecí, ktoré ste o ňom možno nevedeli.

Bradley Cooper si myslel, že vie spievať

Asi ako každý v jeho pozícii, keď sa obsadíte do hlavnej role hudobného filmu, poviete si, že spev je hračka. To si myslel aj Cooper až kým sa mu nezačal pred pár rokmi venovať. Na to aby znel dobre sa totiž musel tvrdo pripravovať a po dotočení filmu povedal, že so spevom rozhodne ďalej pokračovať nebude. Pri jeho zoznámení s Lady Gagou si však spolu zaspievali jednu pieseň a Gaga bola prekvapená, aký mal pekný hlas.

Hranie na neviditeľnú gitaru pomohlo

Keďže išlo o projekt pre ktorý bol Cooper zapálený, jeho príprava trvala naozaj dlho. Aby všetko vyzeralo naozaj dobre, Cooper si všetko skúšal tak aby o tom nikto nevedel. Pred troma rokmi bol pozvaný do šou Jimmyho Fallona, kde dostal za úlohu hrať na neviditeľnú gitaru. Cooper bol však pripravený veľmi dobre a pri premiére filmu priznal, že si chcel týmto uistiť, ako by asi vyzeral pred kamerou s gitarou v ruke.

Gaga to nemala isté

Síce si teraz nikto z nás nevie predstaviť vo filme inú herečku, Gaga nebola prvou voľbou producentov. Jeden z nich je napríklad Clint Eastwood, ktorý najprv chcel do role obsadiť speváčku Beyoncé. Neskôr sa však ešte skloňovali mená Jennifer Lopez, Shakira, Demi Lovato, Selena Gomez, Kesha, Rihanna, Janelle Monáe a Esperanza Spalding.

Natáčalo sa na koncertoch Lady Gaga

Kamery sa spustili na tour speváčky Lady Gaga, Joanne, ktorý je pomenovaný podľa jej nového albumu. Točilo sa však aj na festivale Coachella, na ktorom taktiež Gaga účinkovala.

Všetko je naživo

Keď sa točia hudobné filmy, väčšinou ich herci naspievajú v štúdiu a pri natáčaní sa len tvária že spievajú. Gaga však chcela aby sa všetky piesne spievali naživo a tak sa aj stalo. Gaga je samozrejme aj autorkou všetkých piesní vo filme.

Metallica

Prečo mal teda Cooper takú inšpiráciu urobiť film z prostredia hudobných koncertov? Vraj za to môže koncert Metallicy na ktorom bol, keď mal 6 rokov.

Rovnaký vek

Zhodou náhod má Lady Gaga vo filme toľko rokov, koľko mala herečka Judy Garland keď si túto postavu zahrala v druhej adaptácii tohto diela v roku 1954.

Judy Garland bola v rovnomennom filme rovnako stará ako Gaga
Judy Garland bola v rovnomennom filme rovnako stará ako Gaga; Zdroj:. independent.co.uk

Čo hovoríte na zaujímavosti z filmu Zrodila sa hviezda? Páčil sa vám film? Ktorá informácia vás najviac prekvapila? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -