Najväčšia výstava mobilných telefónov sa tento rok konať nebude. Na vine je koronavírus

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zrušenie konferencie MWC 2020 bolo zapríčinené obavami z koronavírusu

Najväčšia obchodná výstava smartfónov na svete sa nebude konať kvôli hrozbe z rozširujúceho sa koronavírusu. Jedná sa o Mobile World Congress, ktorú organizuje organizácia GSMA (Global System for Mobile Communications Association). Tá ohlásila zrušenie konferencie MWC 2020 12. februára. Veľtrh sa mal konať v dňoch 24. až 27. februára v Barcelone.

Minulý rok sa MWC zúčastnilo viac ako 100 000 ľudí. Mnoho z týchto jednotlivcov buď malo sídlisko v Číne, alebo pracovalo pre čínske spoločnosti. A keďže koronavírus najviac zasiahol práve Čínu, organizátori sa rozhodli konferenciu preventívne zrušiť.

Dôvody zrušenia a predchádzajúce obavy spoločností

„Vzhľadom na bezpečné a zdraviu neškodlivé prostredie v Barcelone a hostiteľskej krajine dnes GSMA zrušil MWC Barcelona 2020, pretože globálne obavy týkajúce sa prepuknutia koronavírusu, cestovných problémov a iných okolností znemožňujú GSMA usporiadať túto udalosť,“
uviedol John Hoffman, generálny riaditeľ GSMA niekoľko dní potom, čo niektoré veľké spoločnosti oznámili, že sa veľtrhu nezúčastnia.

Išlo napríklad o spoločnosti, ako Amazon, LG, Sony a Nvidia. Tie povedali, že plánujú konferenciu vynechať, aby chránili svojich zamestnancov pred vírusom. Tesne pred zrušením konferencie informoval portál CNET, že spoločnosť Samsung taktiež plánuje svoju neúčasť na konferencii.

mwc 2020 barcelona
Zdroj: digitaltrends.com

Vo väčšine prípadov pravdepodobne nebudeme musieť čakať dlho na oznámenie nových zariadení, ktoré tieto spoločnosti mali oznámiť práve na MWC. Spoločnosť Sony napríklad uviedla, že svoje najnovšie telefóny predstaví na YouTube a spoločnosť LG plánuje v blízkej budúcnosti usporiadať samostatné podujatie, aby odhalila svoju prvú sériu telefónov pre rok 2020.

Vzhľadom na to, že počet potvrdených prípadov nakazenia sa koroavírusom sa tento týždeň zvýšil na 42 000 a viac ako 1 000 ľudí mu podľahlo, si myslím, že obavy sú na mieste. Avšak táto udalosť mierne ochromí aj miestnu ekonomiku, keďže konferencia má veľký hospodársky vplyv – generuje 492 miliónov EUR a taktiež vytvára 14 100 dočasných pracovných miest. Dúfajme, že sa už tento rok nebudú rušiť žiadne ďalšie technologické konferencie a významné udalosti.

Zdroj: engadget.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -