Naštvaní ľudia sľubujú odplatu. Zrušenie Na Telo sa môže Markíze vypomstiť v nečakanom smere

Nenechajte si ujsť

Zrušenie Na telo naštvalo divákov, sľubujú odplatu

Slovenskom v oblasti televízneho vysielania aktuálne rezonujú predovšetkým témy spustenia novej televíznej stanice a zrušenia politickej relácie Na telo, ktorú diváci mohli nájsť na Markíze. Skupina Markíza v uplynulých dňoch nad budúcnosťou relácie vyjadrila pochybnosti a naznačila, že formát bude musieť kvôli bojkotu koalície prerobiť.

Napokon sa Markíza rozhodla stiahnuť Na telo z vysielania v predstihu iba pár dní po tom, čo si moderátor relácie Michal Kovačič za ňu prevzal novinárske ocenenie. Kovačič využil záver nedeľného vysielania na prečítanie vlastného prehlásenia. V ňom kritizoval plány vedenia reláciu zrušiť, varoval pred orbanizáciou médií a jej následkami pre demokraciu na Slovensku.

„Za šesť rokov vysielania sa stalo najcitovatenejšou a najsledovanejšou diskusiou na Slovensku a nič na tom nezmenilo ani pártýždňový bojkot, dohodnutý koaličnými politikmi. Preto by bolo logické, aby naše vedenie reláciu podporilo, ale ono sa, naopak, rozhodlo škrtať jeho epizódy a je len paradoxné, že sa to deje v ten istý týždeň, ako získalo novinársku cenu.

Slovensko práve prežíva boj o orbanizáciu našich televízií, na verejnosti sa debatuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa ale v skutočnosti odohráva všade. Deje sa ale potichu a plíživo. Keď to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu,“ povedal Kovačič v nedeľnom vysielaní.

komentare
Zdroj: snímka obrazovky

Markíza sa od Kovačiča dištancuje

Reakcia skupiny Markíza prišla hneď v pondelok. Televízna skupina sa v prehlásení pre médiá od svojho moderátora dištancuje a sľubuje, že voči jeho konaniu vyvodí dôsledky. Podľa Markízy totiž došlo k zneužitiu vysielacieho času a hrubého porušenia novinárskeho kódexu.

Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS. Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza, hovorí Markíza vo vyjadrení pre médiá. 

Ideme rušiť Voyo, sľubujú niektorí

Vyjadrenie Kovačiča a zrušenie celej politickej relácie na Slovensku silne rezonuje a nemalá časť verejnosti dáva sa postavila na stranu moderátora. Ku skupine Markíza preto smeruje vlna kritiky a viacero používateľov avizuje, že nezostane iba pri nej. Nasledovať má hromadné rušenie predplatného streamovacej služby Voyo, ktorú skupina Markíza prevádzkuje.

Rušením predplatného Voyo sa na sociálnych sieťach vyhrážajú viacerí používatelia. Forma protestu nie je pri streamovacích službách netradičná.

V minulosti hromadné rušenie predplatného avizovali aj predplatitelia Netflixu kvôli zákroku proti spoločnému zdieľaniu účtov. Pripomeňme, že Voyo sa na Slovensku a v Česku mimoriadne darí. Služba tu združuje už viac než 800-tisíc registrovaných používateľov a ich počet naďalej narastá.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -