NETFLIXSeriály

Netflix je pod tlakom pre zrušenie seriálu 13 Reasons Why. Prečo by tak mali spraviť?

Článok obsahuje SPOILERY z druhej série seriálu 13 Reasons Why. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, nechajte si článok na neskôr.

Druhá séria kontroverzného seriálu 13 Reasons Why je už nejaký ten piatok za nami. V našej recenzii nájdete celkový pohľad na kvality série, zatiaľ čo sme si rozobrali aj jej problematiku. Tá teraz bohužiaľ zašla na úplne nový level. Samozrejme, seriál si neberie servítku pred ústa a bez cenzúry rieši problémy, akými sú šikana, samovražedné sklony, násilie na školách, depresie či sexuálne útoky. A práve kvôli nim čelí streamovacia stanica Netflix tlaku na zrušenie seriálu. Nuž, obe série boli naozaj kontroverzné a práve kvôli tomu zožali taký úspech. Prečo by mal teda Netflix zrušiť/stiahnuť tento seriál a ako sa s tým hodlá vysporiadať?

druhá séria 13 reason why

Zdroj: pogdesign.com

Na zrušenie seriálu apeluje Parents Television Council, teda rada rodičov vo vysielaní v USA. A čo presne ich k tomuto vyprovokovalo? V recenzii sme písali o scéne, ktorá svojou nechutnosťou prekonala aj znásilnenie vo vírivke z prvej série. Čo sme tam ale kvôli spoilerom nenapísali je, že išlo o scénu mužského znásilnenia, na ktorú sa naozaj ťažko pozeralo. Táto scéna sa nachádzala v poslednej časti druhej série, bola označená ako “škodlivá” a spôsobila všetky problémy. Seriál vraj zbytočne ukazuje moc názorne niektoré scény a problémy. Poďme sa teda pozrieť na vyjadrenie Parents Television Council a taktiež Netflixu. Ako táto “kauza” dopadne?

Čaká nás zrušenie seriálu 13 Reasons Why?

Prezident PTC (Parents Television Council) Tim Winter jasne prehlásil:

“Netflix vytvoril časovanú bombu pre tínedžerov a deti, ktoré pozerajú 13 Reasons Why.”

“Obsah a tematika druhej série sú ešte horšie, než sme očakávali.”

“Chceli by sme vidieť 13 dôvodov pre nádej a vykúpenie po tom, čo sme videli samovraždu hlavnej ženskej postavy. Namiesto toho, aby nám ukázali, ako sa z toho dostať, séria iba spôsobuje zúfalstvo.”

Teaser na druhú sériu 13 Reasons Why

Zdroj: youtube.com

Medzitým sa k tomu vyjadril aj Brian Yorkey, samotný tvorca série:

“Plne rozumieme tomu, že na niektoré scény zo seriálu sa bude ťažko pozerať.”

“Myslím si, že Netflix dostatočne informoval divákov o tom, že tento seriál nemusí byť pre každého. Taktiež divákom, ktorí seriál pozerajú a môžu mať problémy a potrebujú pomoc, poskytol dostatok prostriedkov na podporu.”

“Faktom je, že akokoľvek je tá scéna intenzívna a reakcie na ňu sú ostré, vôbec sa to nepribližuje bolesti ľudí, ktorí si cez tieto veci naozaj prešli.”

Nakoniec sa k veci vyjadrila aj výkonná producentka Mandy Teefey, ktorá šou taktiež obraňovala:

“Nikomu by som nehovorila, ako vychovávať ich vlastné dieťa. To je na nich.”

“Cítim, že sme im dali platformu a nástroj na to, aby mohli rodičia a ich deti viesť dialóg.”

“To, že sa o tom rozprávame a že sa o tom hovorí, bolo našim cieľom.”

Každá strana teda povedala svoje a je iba na vás, ku komu sa postavíte. Sme naozaj zvedaví na to, ako sa celá situácia vyvinie!

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  SeriályTrailery

  Desivá náhoda? Netflix vydal seriál o celosvetovej epidémii, zatiaľ čo sa šíri čínsky koronavírus

  Seriály

  Poznáme dôvod, prečo bude seriál Obi-Wan Kenobi meškať. Môže za to The Mandalorian?

  Seriály

  Fear the Walking Dead: AMC predstavila nove tváre aj stálice šiestej série

  SeriályVýber šéfredaktora

  Vieme ako bude vyzerať Captain America v seriáli Falcon and Winter Soldier

  Pridaj komentár