Zruší sa herné podujatie E3 2020 kvôli koronavírusu? Všetko tomu nasvedčuje

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Koronavírus sa rapídne šíri a krajiny zakazujú hromadné zhromažďovania. Organizátori síce uisťovali ľudí, že E3 2020 sa bude konať v stanovenom čase, ale vývoj udalostí tomu nenasvedčuje. Štúdio Devolver Digital, známe ako autori hier Hotline Miami, My Friend Pedro, Shadow Warrior a Serious Sam, spustilo lavínu špekulácií ohľadom zrušenia E3. Herné štúdio Devolver Digital odporúča zrušenie leteniek a hotelov. Zruší sa E3 2020 kvôli koronavírusu?

„Zrušte si vaše lety…“

11. marca sa na oficiálnom Twitteri Devolver Digital objavil tweet, ktorý nám oznamuje, aby sme si zrušili lety a hotely na E3. Otázka teda znie, máme sa čoho obávať? Devolver Digital sa v roku 2017 snažilo presadiť na E3 s vlastným reklamným stánkom. To sa im nepodarilo, pretože cena, ktorú si vypýtali organizátori E3, bola príliš vysoká.

To isté skúšalo štúdio aj ďalšie roky, pokiaľ sa tam konečne nedostali. O čo teda môže ísť? Jeden z hovorcov pre Devolver Digital nazval E3 ako „spôsob mučenia“ pre štúdiá. Nie je divu, keď vezmeme na vedomie, že ako štúdio na E3 musíte dlhé hodiny prezentovať svoj produkt tisíckam ľudí. Mohlo teda ísť samozrejme aj o vtip zo strany Devolver Digital.

Ako to teda bude s E3?

Nemôžeme zatiaľ nič sľubovať, keďže stať sa môže skutočne všetko. Jedným z dôvodov, prečo by sme tento tweet nemali brať s rezervou je aj to, že mnoho ďalších štúdií taktiež odporučilo zrušenie všetkých leteniek a hotelov.

Žurnalista Mike Futter sledoval celé dianie okolo tohtoročnej E3 a jeho príspevky na Twitteri naznačujú tomu, že oficiálne zrušenie E3 2020 sa bude konať, čiže 12. marca. Taktiež dodal, že ohlásenie asi nevydrží ani celú noc zo stredy na štvrtok. Mike Futter ďalej dodal, že jeho informácie prichádzajú z rôznych overených zdrojov.

Koronavírus už narušil množstvo plánovaných podujatí. Ako to bude s týmto vírusom ďalej nikto nevie, ale môžeme sa obávať, že si budeme musieť zrušiť všetky najbližšie plány. O všetkom novom vás budeme naďalej informovať.

Aké sú vaše pocity? Zruší sa E3 2020 podľa vás? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Ja si myslím že je to len dobre. E3 kedysi bola dobrá vec. Dnes je to úplne zbytočné keďže médiá majú zďaleka väčší dosah ako kedysi. E3 dnes je len udalosť plná cinematicov a sľubov a spôsob ako si publisheri špinavým spôsobom zabezpečujú pred-objednávky.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -