Rozmýšľate v roku 2022 nad kúpou auta? Poradíme vám, aké máte možnosti

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zvažujete kúpu auta? Poradíme vám, aké máte možnosti

Či už si plánujete kúpiť prvé auto alebo len vymeniť staré za novšie a modernejšie, pri jeho hľadaní sa poriadne zapotíte. V dnešnej dobe máte hneď niekoľko možností, ako sa dostať k ojazdenému vozidlu. No treba si pri nich dávať pozor, nie všetky sú pre kupujúcich naozaj výhodné. 

Článok obsahuje sponzorovaný obsah

hyundai automobil
Zdroj: pexels.com

Po pochybnej kúpe sa totiž často stáva, že sa nový štvorkolesový tátoš akosi často kazí, prípadne úplne odíde. Ak v takomto prípade hrajú podmienky zmluvy v prospech predávajúceho, vám ostane len prázdna peňaženka a veľké sklamanie. Ako si teda kúpiť auto bez jedinej chybičky a navyše výhodne?

Predvádzacie vozidlá – istota za výhodnú cenu

Možno ste o predvádzacích vozidlách doposiaľ nepočuli, no môžu byť pre vás skvelou voľbou. Najazdených majú pár stoviek alebo tisícok kilometrov, 100 % stav a často sú aj v plnej a v najkvalitnejšej výbave. Auto, ktoré doteraz slúžilo najmä ako reprezentácia značky a daného modelu, môže byť vaše za skutočne výhodnú cenu.

Výhody predvádzacích vozidiel

Ich prvou a azda najpodstatnejšou výhodou je cena. Tá môže byť v niektorých prípadoch nižšia aj o desiatky percent v porovnaní s vozidlom priamo z výroby. Ďalším plusom je počet najazdených kilometrov. Ten vo väčšine prípadov nepresahuje niekoľko tisíc. 

Okrem toho, že takéto auto zoženiete len u autorizovaného predajcu, a teda musí byť v perfektnom stave, môže sa stať, že vám k nemu ponúknu záručnú dobu. Takisto naň nemusíte dlho čakať, pretože je nachystané priamo na sklade. Ak to pôjde, využite možnosť testovacej jazdy, pri ktorej zistíte, či je vám dané auto skutočne „súdené“.

kupa vozidla
Zdroj: pexels.com

Autobazár alebo kúpa od súkromníka?

Odpovede na túto otázku sa rôznia. Obe riešenia majú svojich zástancov aj odporcov. Rovnako tak má každé riešenie aj svoje výhody a nevýhody. Cena vozidiel, ako u súkromných predajcov, tak aj v autobazároch, sa líši predovšetkým v závislosti od značky, typu auta, modelu, aktuálneho technického stavu, ale aj počtu najazdených kilometrov. Naraziť tak môžete na rôzne komplikácie a radosť z kúpy nového člena vozového parku sa razom premení na nepríjemný problém.

Dôležité je tiež upriamiť pozornosť na fakt, že ani kúpa od dobrého známeho či od rodinného príslušníka nemusí byť tou najlepšou možnosťou. Pomôcť si v tomto prípade môžete dôkladnou obhliadkou pri jeho kúpe, na ktorú si môžete zavolať skúseného servisáka. Alebo využiť testovaciu jazdu, ktorá môže odhaliť skryté chyby. A takisto si vyskúšate, či vám jazda vo vybranom aute sedí a chcete ju zažívať pravidelne.

Medzi netradičnejšie, no čoraz viac využívané metódy získania auta, patrí napríklad dovoz zo zahraničia. Tento spôsobom je obľúbený predovšetkým u mladšej generácie. Ďalšou možnosťou je aukcia vozidiel, ktorá prebieha online na aukčných weboch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -