Spravili chybu? Toto sú neobvyklé dôvody, prečo herci odmietli veľké filmové úlohy

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dôvody, prečo si herci nezahrali v známych filmoch

Prijať či odmietnuť akúkoľvek rolu je pre herca vždy veľkým rizikom. Ide totiž o to, že ak herec prijme danú ponuku, môže to jeho kariéru buď povýšiť alebo aj zničiť. V niektorých prípadoch však hercom prekážajú skutočne divné detaily. Preto vám dnes ukážeme neobvyklé dôvody, kvôli ktorým herci odmietli tieto filmové úlohy v známych filmoch.

10. Sean Connery – Gandalf v sérii Pán Prsteňov (2001 až 2003)

sean connery
Zdroj: TMDB

Pán Prsteňov patrí medzi vôbec najslávnejšie série všetkých čias. A jeho súčasťou mohol byť aj slávny škótsky herec Sean Connery. Ten si mal dokonca zahrať Gandalfa, avšak túto skutočne lukratívnu ponuku odmietol, pretože nerozumel príbehu. Sám sa totiž vyjadril, že si prečítal scenár, prečítal knihu, videl film a stále tomu nerozumel.

9. Tom Cruise – Nožnicovoruký Edward (1990)

tom cruise
Zdroj: TMDB

Začiatkom 90. rokov si Tom Cruise mohol zahrať v jednom z najuznávanejších filmov režiséra Tima Burtona, ponuku však odmietol. Na štáb mal totiž pomerne dosť bizarné otázky typu, „ako Edward prežije, ak neje a ako chodí na záchod?“ Bez odpovedí na tieto otázky vo filme nechce hrať, a preto ho nahradil Johnny Depp, ktorý bol úžasný.

8. Will Smith – Neo vo filme Matrix (1999)

will smith
Zdroj: TMDB

Tvorcovia filmovej séria Matrix túžili po tom, aby sa hlavnej úlohy zhostil herec Will Smith. Pre neho však bol scenár príliš komplikovaný na to, aby mu rozumel. A takisto sa po filmoch Deň nezávislosti (1996) a Muži v čiernom (1997) už nechcel stať súčasťou ďalšieho sci-fi filmu.

7. Gwyneth Paltrow – Rose vo filme Titanic (1997)

gwyneth paltrow
Zdroj: TMDB

James Cameron chcel, aby si hlavnú ženskú postavu v Titanicu (1997) zahrala herečka Gwnyeth Paltrow. Tá však túto ponuku odmietla, pretože jej scenár prišiel príliš sentimentálny. A chcela sa venovať iným projektom. Dala tak priestor Kate Winslet, ktorá sa tak dostala do centra pozornosti celého filmového sveta.

6. Matt Damon – Jake Sully vo filme Avatar (2009)

matt damon
Zdroj: TMDB

Matt Damon si mal zahrať Jake Sullyho vo filme Jamesa Camerona Avatar (2009), lenže túto ponuku musel odmietnuť, pretože už mal iné pracovné záväzky. Produkcia Avatara mu sľúbila 10 % zo zisku, čo by predstavovalo až 250 miliónov dolárov. Sám Damon priznáva, že sa zapíše do histórie ako herec, ktorý odmietol tú najlukratívnejšiu ponuku na svete. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -