Čo mal znamenať TEN zvuk na konci filmu Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Avengers: Endgame. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, vráťte sa k tomuto článku neskôr.

Každý správny fanúšik komiksových filmov vie, že po titulkoch väčšinou prichádza ďalšia scéna. No a pokiaľ sú tvorcovia štedrí, tak môžu prísť aj dve. Potitulkové scény si osvojilo hlavne univerzum Marvel Cinematic Universe, ktoré ich malo zatiaľ v každom filme. Teda, až doteraz.

Ako sme sa totižto dozvedeli už pár dní dozadu, film Avengers: Endgame neobsahuje vôbec žiadne potitulkové scény. Stalo sa tak teda po prvýkrát v histórii všetkých 22 filmov. Predsa len, tento film ukončil jednu éru a tak mu boli tieto scény úplne zbytočné. Veríme však, že to Marvel doženie po filme Spider-Man: Far From Home! Je ale dôležité spomenúť, že sme sa na úplnom konci predsa niečoho dočkali

fakty o robertovi downey
Zdroj: wallpapershome.com

Čo znamenal zvuk na konci Avengers: Endgame?

Určite treba spomenúť, že samotné záverečné titulky boli veľmi zaujímavé. Pôvodných šesť Avengerov sa s nami pomyselne rozlúčilo ich podpismi, ktoré v týchto titulkoch mali. Úplne posledným ukázaným hrdinom nebol nikto iný, ako samotný Tony Stark a.k.a. Iron Man. Potom nasledovala druhá fáza titulkov, krátky pohľad na Marvel logo a zvláštny zvuk rinčania.

Žiaden obraz sme nevideli, iba sme počuli tento zvuk. Zatiaľ síce nie je nič oficiálne potvrdené, no fanúšikovia si tento zvuk niekam veľmi rýchlo zaradili. Podľa všetkého išlo o zdanie pocty Tonymu Starkovi, ktorý udalosti Endgame neprežil. Presnejšie by malo ísť o odkaz na jeho prvý film, ktorý odštartoval celý vesmír MCU.

Iron Man
Zdroj: medium.com

Pamätáte na moment, kedy si Tony v jaskyni vyrábal svoj prvý oblek? Práve v tejto scéne sme počuli veľmi podobný zvuk rinčania, keď si koval svoju zbroj. Dávalo by to zmysel, že by Marvel nedal žiadne potitulkové scény a len vzdal hold mužovi, ktorý to celé odštartoval. Samozrejme, existujú aj iné teórie.

Je možné, že si Riri Williams (Tonyho nástupkyňa v komiksoch) kuje svoju prvú zbroj? Alebo sa v MCU ukáže Beta Ray Bill s jeho vlastným kladivom? Môže ísť aj o Silver Surfera a výrobu jeho surfu… Každopádne, všetko je len o vašej predstavivosti.

Čo myslíte, ide o zdanie pocty Tonymu Starkovi, alebo v tom vidíte niečo úplne iné? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -