Site icon REWIND.sk

Aká bola obľúbená antológia z Netflixu po tretíkrát? | 3. séria Love, Death + Robots RECENZIA

3. séria Love, Death + Robots RECENZIA

Zdroj: Netflix

Reklama

3. séria Love, Death + Robots RECENZIA – Na Netflix prišla obľúbená antológia po tretíkrát. Tento raz nám priniesli polovičný počet epizód z prvej série, avšak o jednu časť viac ako pri Volume 2. Samozrejme sa tu však kvalita nepočíta počtom epizód, ale tým, čo obsahovali. Ako sa to rozličným tvorcom a animátorom podarilo teraz?

Samozrejme, presne ako uvádzame, ide o rozličné deje, režisérov, scenáre a predovšetkým štýly animácie. Tak si rozoberieme každú z častí postupne v ich následnosti, každej dáme samostatné hodnotenie a na konci sérii ako takej. Poďme sa teda pozrieť na všetkých deväť epizód Love, Death + Robots Vol. 3.

Reklama

Three Robots: Exit Strategies

3. séria Love, Death + Robots RECENZIA; Zdroj: tvinsider.com

Prvé priame pokračovanie v tejto sérii! Starú známu trojicu robotkov poznáme už veľmi dobre. Ak to nie je pokazené, nenapravujte to. Fungujúci koncept s trojicou, ktorá cestuje svetom, hodnotí chyby ľudí a prípadne hľadá tých, ktorých prežili, už poznáme. Satira aj čierny humor zostávajú, do mixu však prihodia aj prekvapenie z počiatku robotieho povstania a šokujúci komický koniec. Skvelý začiatok, dostatočný na 8/10.

Reklama

Bad Travelling

Zdroj: reso.com

Na tento diel som bol osobne najviac zvedavý. Producent, ktorý funguje so seriálom od začiatku a dlhoročný vynikajúci režisér David Fincher totiž prichádza s prvým príspevkom k animovanej tvorbe. Sledujeme tu skupinu námorníkov, ktorá je napadnutá monštruóznym kôrovcom, ktorý sa usídli na ich lodi.

Kapitán je nútený robiť drastické rozhodnutia, pri ktorých čelí nemalým morálnym dilemám. Strach prežívame spolu s posádkou, motivácie jednotlivých členov sú výborne podané. Prekvapujúci zvrat strieda prekvapujúci zvrat. V dvadsiatich minútach vám dokáže vyrozprávať komplexnejší príbeh ako niektoré celovečerné filmy. Očakával som najlepší diel, dostal som jednoznačne najlepší diel. 10/10

The Very Pulse of The Machine

Zdroj: whats-on-netflix.com

Dve astronautky na misii na mesiaci Jupitera, Io. Po nehode jedna z nich zomiera a druhá musí cestovať vyše 40 kilometrov do bezpečia. Musí tiahnuť svoju spolupracovníčku kvôli zásobám kyslíka. Kvôli jej zraneniam však musí brať lieky proti bolesti. A tie by sa zrejme nemali kombinovať…

Reklama

Vydávame sa spolu s ňou na poriadne halucinogénnu cestu, ktorá sa pribúdajúcimi liekmi zhoršuje. Lenže čo z toho je sen a čo realita? Tak ako sa udalosti pohrávajú s mysľou astronautky, sa pohrávajú s našimi. A s trochou poézie sa pozrieme aj na lyrický názov. Posledné sekundy však možno trochu predvídateľné, stále však solídnych 7/10.

Night of the Mini Dead

Zdroj: youtube.com

Párik, ktorý si chce užiť na cintoríne, spustí zombie apokalypsu. Presne tak, ako to znie absurdne, sa nesie táto epizóda s miniatúrkami. Hordy ľahko ovládnu celú planétu a ničia ľudí. Zábery z diaľky a v podstate celá časť slúži len na komické uvoľnenie a neponúka žiaden hlbší zmysel. Ale dva-trikrát som sa pousmial. 5/10

Kill Team, Kill

Zdroj: whats-on-netflix.com

Správna séria sa nemôže zaobísť ani bez parodovania americkej kultúry (a v tomto prípade armády). Vojaci majú úlohu prešetriť záhadné úmrtia. Zistia že, za nimi stojí mechanicky vylepšený grizly, projekt CIA. Skvelá paródia na ich projekty aj toxickú maskulinitu. Niečo, čo by sme čakali so zapojením Setha Rogena. Len tých hlúpych vtipov a neustáleho strieľania sa čoskoro prejete. 6/10

Reklama

Swarm

Zdroj: whats-on-netflix.com

Doktor Arfiel sa vydáva na výskum mimozemskej rasy insektoidov, ktorá sa označuje len ako Swarm. Stretne sa tam s doktorkou Galinou, ktorá už výskum realizuje. Vysvetľuje mu, ako roj prijíma medzi seba iné rasy a organizmy, ich úlohy a kastový systém. Avšak zistí sa, že aj doktor a roj sledujú svoje vlastné záujmy.

Boj veľkého predátora proti človeku sme videli už mnohokrát. Preto treba jednoznačne k téme pristupovať originálne. Tim Miller sa pokúšal, avšak, nevyšlo to zrejme tak úplne, ako by chcel. Snaha o filozofickú rovinu a výzvu na konci sa akosi stráca. Epizódu dokonca nezachraňuje ani obhájiteľná a dejovo sediaca sexuálna scéna. Spadá teda do priemeru s hodnotením 5/10.

Mason’s Rats

Zdroj: whats-on-netflix.com

V nešpecifikovanej verzii budúcnosti sa farmár Mason potýka s netradičným problémom. Krysy v jeho stodole konzumujú geneticky upravené materiály a tak mutujú k vyššej inteligencii. A začnú útočiť. Poľnohospodár povolá vysoko technologicky vyvinutú spoločnosť Traptech s ich lasermi a smrteľnými robotmi.

Reklama

Lenže otázkou je ako veľmi sa dokážu hlodavce inteligenčne vyvinúť a kam až môže zájsť masaker. A či to dokáže Mason celé sledovať. V zdanlivo komickom pojatí dostávame koniec koncov za oponou brutality aj prekvapivo citlivé pojatie. Preto si Masonove potkany pokojne zaslúžia 7/10.

In the Vault Halls Entombed

Zdroj: imdb.com

Moderná armáda stretáva prastarých bohov. To nám sľubovali pri zachraňovaní rukojemníkov špeciálnymi silami. Avšak v jaskyniach narazia na niečo, čo neočakávali ani v najhorších snoch. Opäť tu akosi nepoberám tu americkú mentalitu strieľať na všetko, čo sa pohne. Avšak dôležitým je tu niečo úplne iné.

Čakali sme storočia, možno až tisícročia na starú entitu na štýl Lovecraftových románov. To nám síce doručili, ale finálne konfrontácie s ľuďmi pôsobili akosi plocho a nemastne. Koniec chceli nechať otvorený pre interpretácie diváka, avšak aj tak mi prišiel uponáhľaný. Škoda pre kvalitný príbeh, ktorý skĺzol do priemeru. 5/10

Reklama

Jibaro

Zdroj: netflixjunkie.com

Nové spracovanie starého príbehu o siréne. Tentoraz s nádychom latinskej kultúry a parafrázou na bájne El Dolaro. Skupina rytierov narazí na záhadnú, zlatom a drahokamami osádzanú ženu v jazere, ktorá ich svojim krikom láka k istej smrti. Avšak jeden z bojovníkov je hluchý a tak nepočuje jej volanie.

Začať sa tak má tanec dvoch bytostí, kde môže byť len jeden víťaz. Namiesto etudy však dostávame chaotickú, až epileptickú kameru, pri ktorej tretinu času nevieme, čo sa deje. Rozumiem, že týmto a zvukmi v okolí chceli navodiť pocit frustrácie rytiera aj ženy, avšak príliš na to tlačili a divák sa sám nemohol ubrániť nepríjemnému chveniu (ale nie v dobrom zmysle). Tu nanajvýš 3/10 za prvotný nápad a niektoré vizuály.

3. séria Love, Death + Robots RECENZIA – Zhrnutie

Takže klasicky, kvalita epizód značne kolíše. Jedinou škodou však je, že príbehy, ktoré spočiatku vyzerali pútavo a lákali na kvalitný príbeh, nakoniec poskytli chaos, zbrklosť alebo plochosť. Stále sa tu však nachádzajú epizódy, ktoré by som si bez problémov pustil okamžite opätovne. Séria si tak ako celok odnáša 6/10, takže nedopadla o nič slávnejšie ako predošlých osem častí z Volume 2.

Reklama
Exit mobile version