Prvý pohľad na veľkolepý Babylon – Brad Pitt a Margot Robbie rozžiaria skorý Hollywood

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý pohľad na film Babylon

Režisér Damien Chazelle, ktorý stojí za filmami Whiplash, La La Land či Prvý človek, plánuje priniesť svoj veľkolepý kúsok z raných dôb Hollywoodu už dlhšiu dobu. Nápad údajne nosí v hlave už 15 rokov, pracovať na ňom začal reálne pred 6 rokmi po vydaní spomenutého muzikálu. Teraz dostávame prvý náhľad na film Babylon.

Zavedenie nás do 20. rokov minulého storočia, keď sa mesto Los Angeles ešte len zobúdzalo. S ním rástli aj veľkolepé štúdiá a známa továreň na sny. Tie si prichádza splniť široká galéria postáv, ktoré budú „povstávať a padať, povstávať a padať, postávať a padať“, ako vysvetľuje režisér.

Babylon prvý pohľad
Zdroj: Vanity Fair

Fiktívne hviezdy začínajúceho Hollywoodu

Takmer všetky postavy vo filme budú fiktívne, avšak inšpirované skutočnými postavami. Brad Pitt stvárňuje muža menom Jack Conrad – ten už je vždy párty navštevujúcou, mega filmovou hviezdou. Mohli by sme za ním hľadať skutočných hercov akými sú John Gilbert, Clark Gable alebo Douglas Fairbanks.

Margot Robbie bude Nellie LaRoy, nedbanlivá ašpirujúca herečka. Za ňou vieme nájsť rané hviezdičky ako Clara Bow, Jeanne Eagels, Joan Crawford či Alma Rubens. V obsadení je aj nováčik Diego Calva, ktorý bude hrať Mannyho Torresa. Je mexickým imigrantom, ktorý sa nemôže dostať k striebornému plátnu. Bude teda akýmsi zástupcom bežného publika.

Výborné herecké obsadenie aj oscaroví tvorcovia

Ďalšie obsadenie tiež rozhodne stojí za to. Jovan Adepo bude vystupovať ako džezový trúbkar Sidney Palmer. Li Jun Li bude Lady Fay Zhu a Jean Smart bude dáma Elinor St. John. V obsadení je aj Tobey Maguire, ktorý bude režisérom a hercom James McKay (ten by mal pripomínať Charlieho Chaplina). Jedinou skutočnou osobnosťou bude producent Irving Thalberg, ktorého si zahral Max Minghella.

Chazelle si k filmu prizval aj svojich predošlých spolupracovníkov. Príklad je kameraman Linus Sandgren alebo skladateľ Justin Hurwitz. Obaja sú držiteľmi Oscara práve za film La La Land. Aj oni prispejú k tomu, aby bol luxus a veľkoleposť vzostupujúceho Hollywoodu zobrazený k perfektnosti.

Trojhodinový epos na prelome roka

Prvý pohľad na film Babylon teda ešte viac dokazuje, že sa máme rozhodne na čo tešiť. Hviezdy tu zažiaria ešte jasnejšie a v trojhodinovom epose bude rozpovedaných niekoľko príbehov. Do vybraných kín sa dostane 25. decembra, pričom vydanie pre široké publikum je naplánované na 6. januára.

Navnadili vás tieto zábery na film Babylon? Na ktorého herca stvárňujúceho postavu z Hollywoodu 20. rokov sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -