Zábery z nakrúcania Batgirl ukazujú, ako bude vyzerať Brendan Fraser ako Firefly

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Brendan Fraser ako Firefly

V Gothame bude poriadne horúco! V škótskom Glasgowe sa aktuálne nakrúca film Batgirl, ktorý bude prvým projektom z dielne DC, ktorý pôjde priamo na HBO Max. Podľa nových záberov po prvý raz vidíme, ako bude Brendan Fraser vyzerať ako záporák Firefly. Vidíme náhľad na jeho kostým a ukážku jeho síl.

Kostým je zrejme kombináciou viacerých prvkov zobrazenia postavy. Kožený oblek a helma, ktorá pripomína plynovú masku s čiernymi šošovkami sú tradičným prvkom, ktoré nosí Garfield Lynns (občianske meno zloducha) v komiksoch. Dlhé strieborné plynové nádrže s rúrkami na jeho chrbte zase pripomínajú jeho stvárnenie v seriáli Gotham.

Inšpirácia aj originálne prvky

Samozrejme si ale nechali aj originalitu. Záporák vymenil tradičnú zbraň, ktorú drží v oboch rukách, za akýsi tenší plameňomet, ktorý je prichytený k jeho paži a ruke. Hnedému obleku z kože zatiaľ chýbajú krídla, ktoré sú tiež v predlohe pre neho tradičné. Pomocou nich alebo jetpacku dokáže lietať.

Nevie sa, či bude táto súčasť zahrnutá aj vo filme. Pomocou digitálnych efektov sa samozrejme dá do finálneho projektu dorobiť prostriedok na lietanie. Alebo sa tento prvok rozhodli vynechať, aby nám dali realistickejšie zobrazenie postavy, ktoré sa drží viac pri zemi.

Horúca naháňačka Gothamom

Nezabúda sa ani na pôvod postavy, keďže ide o bývalého požiarnika. Na prvých záberoch ho vidíme stojaceho na požiarnom aute (tu nevieme, či ide o Frasera alebo jeho kaskadérskeho dvojníka). V uliciach Gothamu pomocou svojich plameňometov rozpútava peklo. Hneď za požiarnym vozidlom je mu v pätách na ikonickej motorke Batcycle hlavná hrdinka filmu.

Tou je Barbara Gordon, dcéra policajného náčelníka, Jamesa Gordona. Zahrá si ju Leslie Grace a jej policajného otca stvárni J.K. Simmons. Vo filme sa ukáže aj Batman, ktorého v tomto prípade stvárni Michael Keaton. Okrem nich si zahrajú Jacob Scipio, Ethan Kai, Corey Johnson a Rebecca Front.

Záporák konečne vo filme

Brendan Fraser ako Firefly je skvelým prídavkom do tohto univerza. Záporáka, ktorý sa objavil proti Batmanovi už v roku 1952, sme totiž ešte vo filmovom stvárnení nevideli. Rozhodla sa ho priniesť až scenáristka Christina Hodson, ktorá napísala príbeh aj k Birds of Prey alebo aktuálne chystanému Flashovi. Réžiu majú na starosti Adil El Arbi a Bilall Fallah.

Ako sa vám zatiaľ páči záporák Firefly pre film Batgirl? Ohromila vás jeho ohnivá sila? Čakáte, že bude mať aj ikonické lietanie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -