S hudobnými snímkami sa roztrhlo vrece. Chystá sa film o Bee Gees, vymenil sa pri ňom režisér

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film o Bee Gees

Zdá sa, že filmy o hudobníkoch naberajú čoraz viac na popularite. Po megaúspešnom Bohemian Rhapsody prišiel Rocketman a odvtedy to má rýchly spád. Chystá sa biografická snímka o Michaelovi Jacksonovi či Billy Joelovi. A v príprave je aj film o známej hudobnej trojici Bee Gees.

Pôvodne bol film naplánovaný ešte na minulý rok a režírovať ho mal Kenneth Branagh. Ten dal ale prednosť svojej dráme Belfast a mediálnemu turné okolo nej. Zdá sa, že podnikol dobrý krok, pretože si z Oscarov za neho odniesol sošku za najlepší pôvodný scenár.

kenneth branagh bee gees
Zdroj: joblo.com

Výmena režiséra, avšak za v žánri skúseného

Réžiu si tak na starosť zobral John Carney. Takto vieme, že je v dobrých rukách, pretože má na konte úspešné a divákmi milované hudobné či muzikálové filmy. Medzi ne patria Once, Love Song alebo Sing Street. Samozrejme, že ale na to potrebuje aj kvalitného scenáristu. V tomto prípade to bude John Logan, autor viacerých James Bond filmov (Skyfall aj Spectre) či skriptov k viacerým sériám Penny Dreadful.

Bee Gees bola trojica bratov Barry, Robin a Maurice Gibbovcov. Kapelu založili už v roku 1958, ale ich najväčší úspech prišiel až v ére 70. rokov, s ktorou je ich hudba neoddeliteľne spätá. Predsa len ide o jeden zo symbolov disko a za hudbu k filmu Horúčka sobotňajšej noci získali aj Grammy.

john carney john logan
Zdroj: deadline.com

Príbeh rozpovie aj jeden z bratov

Ich názov je v podstate upravená skratka bratov Gibbovcov (teda B.G). Koncertovali v podstate stále až do roku 2003, kedy prišlo k smrti jedného z trojice – Maurica. Dvaja bratia ešte potom niekoľkokrát vystupovali, ale nikdy nie pod pôvodným názvom.

Táto skutočnosť, ale aj mnoho ďalších udalostí zo života súrodencov, bolo zachytených v dokumente How Can You Mend a Broken HeartPre HBO ho nakrútil Frank Marshall. Na dokumentárnej snímke ale spolupracoval Barry Gibb, ktorý prerozprával viacero pravdivých udalostí z ich kariéry aj súkromia. To plánuje spraviť aj pre chystaný film o Bee Gees, zároveň pre neho pôsobí ako výkonný producent.

bee gees how can you mend a broken heart
Zdroj: amazon.co.uk

Počuť budeme aj najslávnejšie hity

Preto istotne budeme aj v snímke počuť viaceré skladby z nemalého repertoára kapely. Veď kto by už nepoznal piesne Stayin Alive, More Than a Woman či How Deep is Your Love. Istotou je ale podľa hudobníka aj to, že budeme počuť už spomenuté How Can You Mend a Broken Heart. Na to, aké všetky skladby nás čakajú, si ale budeme musieť počkať.

Pozrite si aj film o tejto kapele? Máte radi ich hudbu, ktorá je kombináciou soft rocku a diska? Ktorá skladba je vaša obľúbená? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -