Channing Tatum povedal, že nenatočiť film Gambit bolo „ako stratiť priateľa“

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Channing Tatum o filme Gambit

Hrať fanúšikmi obľúbeného superhrdinu spomedzi X-Menov by bolo pre neho splneným snom. Channing Tatum opäť prehovoril o filme Gambit – projekte, ktorý bol dlho odkladaný a nakoniec sa nezrealizoval. Dokonca mal film aj režírovať. Jeho zrušenie mu zlomilo srdce a odvtedy už nedokáže pozerať Marvel filmy.

V aktuálnom rozhovore pre portál Variety hovoril o svojich nadchádzajúcich projektoch po krátkej hereckej pauze. Na HBO Max si strihne posledný raz Magic Mikea a po boku Sandry Bullock ho v marci uvidíme v romantickej komédii The Lost City (pôvodne s názvom The Lost City of D). Najbližšie (u nás od 10. marca) je však jeho chystaná komédia s jednoduchým názvom Pes.

channing tatum gambit
Zdroj: geektyrant.com

Štyri roky odkladania a potom zrušenie

Na ňom sa podieľal s producentským partnerom Reidom Carolinom. Práve s ním mal priniesť aj film Gambit, ktorý ešte v roku 2014 oznámila spoločnosť 20th Century Fox, pôvodne ako spin-off k značke X-Men. Štyri roky bol film zaseknutý v produkcii, až následne po kúpe štúdia spoločnosťou Disney v roku 2019 prišlo k jeho zmietnutiu zo stola.

Tatum povedal, že štúdio už ich jednoducho nechcelo. Brali všetky projekty, ale ich nie, pretože nikdy predtým nič nerežírovali. Herec bol aj absolútne nadšený z prvotného scenára a preto bol ochotný k projektu pristúpiť aj ako režisér.

gambit
Zdroj: wallpapermania.com

Film prirovnával k Deadpoolovi

Dokonca film prirovnal aj k neskôr vydanému a úspešnému Deadpoolovi. Povedal, že podobne ako v jeho prípade išlo o „nekompromisne zábavný samostatný superhrdinský film s X-Menmi“. Avšak štúdio malo na to značne iný názor, čo povedal týmito slovami:

„Nazvali ho „okázalým“, ale ja by som to nepovedal – skôr je najviac cool osobou. Môže predvádzať čokoľvek. Väčšina superhrdinov má oblek skôr kvôli užitočným vychytávkam. Batman má svoj opasok. Gambit je len taký že „Nie, toto je jednoducho šik, kámo!“ Toto je vec, ktorá bola na prehliadkach v Paríži minulý rok. Jednoducho tie veci nosí a vyzerá drsne a len preto, že miluje módu.“

Romantická superhrdinská komédia pred tým, ako to bolo cool

Lenže Channing Tatum nechcel byť Gambit iba kvôli jeho módnemu vkusu. Videl vo filme veľký potenciál a veril, že toto môže byť niečo unikátne. Veď to je pravda, v podstate do produkcie poslal superhrdinskú komédiu s romantickou zápletkou ešte pred Deadpoolom. A to tiež s R-kovým hodnotením!

Rogue-Gambit
Zdroj: screenrant.com

Štýlový hrdina mu zlomil srdce

Dokonca už aj začalo nakrúcanie v New Orleans, keď boli plány definitívne škrtnuté. To bola vec, ktorá ho vraj zdevastovala. V rozhovore k nej povedal nasledovné:

„Vo chvíli, keď Gambita zrušili, bol som tak traumatizovaný. Odrezal som sa od Marvelu. Nebol som schopný vidieť žiadne filmy. Miloval som tú postavu. Bol som natoľko smutný – bolo to ako stratiť priateľa. Dúfam, že si to niekedy rozmyslia, lebo je to fakt skvelý projekt. Možno niekedy…“

Nádeje sa stále nevzdáva

Ako vidíme, herec sa úplne ešte nevzdal nádeje na to, že by mohol postavu stvárniť. Stále to má ako prianie s najvyššou prioritou a ak by mu niekto zavolal, že to môže realizovať, okamžite by povedal áno. Dokonca má aj stále odložený scenár.

Ak by sa niekedy Marvel rozhodol, že film zrealizuje a zaradí ho vo svojho filmového vesmíru, má však Tatum čo robiť. Podľa jeho slov zanevrel na Marvel, takže ho čaká dobiehanie najväčších hrdinstiev Avengerov aj otváranie multiverza. A práve vďaka nemu musíme najprv v MCU uvítať X-Menov…

Čo si myslíte vy? Mal by sa Channing Tatum ukázať niekedy ako Gambit? Ak by rolu realizovali, mal by to byť práve on? A je vám aspoň sčasti tak ako jemu ľúto, že film sa nikdy nenatočil? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -