Site icon REWIND.sk

Čína zakázala svojim obyvateľom hrať online hry a písať si s cudzincami

chinaban

Zdroj: bbc.com

Reklama

Prednedávnom sme sa dozvedeli, že Čína zabanovala známu hru Animal Crossing. Bolo to kvôli prodemokratickému aktivistovi Joshuovi Wongovi, ktorý si v hre uťahoval z čínskeho generálneho tajomníka Xi Jinpinga. Okrem Animal Crossingu sa v Číne zabanoval aj Plague Inc., no tentokrát Komunistická strana Číny zakázala hráčom hrať online hry a komunikovať s cudzincami.

Zdroj: fossbytes.com

Obyvatelia Číny môžu hrať len na čínskych serveroch

Podľa slov Komunistickej strany Číny si hráči v Číne už nemôžu zahrať online hry so svojimi priateľmi, ktorí nebývajú v Číne. Komunistickej strane Číny sa totižto nepáči, že hráči si vo videohrách môžu robiť čo sa im zachce a nie sú pri tom sledovaní. Až doteraz.

Reklama

Čína tak doslova odobrala svojim ľuďom právo slobody prejavu. A to len preto, že vo videohrách hráči často vyjadrovali svoju nespokojnosť voči Komunistickej strane Číny. Vraj nekoná proti koronavírusu dostatočne. No to stále nie je všetko.

Reklama

Navyše nový zákon povolil Komunistickej strane Činy sledovať single-player hry. Veci v hrách ako zombíci, nákazy, editovanie máp, role-playing a klany sú ilegálne. Okrem toho hráči mladší ako 18 rokov majú povolené hrať len od ôsmej rána do desiatej večer. Aby sa ešte viac „zabránilo závislosti od hier“, bude sa kontrolovať aj množstvo minutých peňazí v hrách.

Zdroj: independent.co.uk

Úprimne nám je hráčov z Číny ľúto. Hrať online môžu už len na čínskych serveroch, na ostatných mimo krajiny si už nezahrajú. Okrem toho hráči takisto nemôžu komunikovať s ľudmi, ktorí nežijú v Číne. Ešte k tomu pridáme single-player hry, ktoré sú špehované a kontrolované čínskou vládou. Tieto zákazy sú naozaj veľmi prísne. Môžme byť radi, že na Slovensku sa nič takéto našťastie nedeje.

Aký máte na tieto zákazy názor? Myslíte si, že to Čína preháňa, alebo nie? Napíšte nám do komentárov!

Reklama

Zdroj: tweaktown.com, talkesport.com

Exit mobile version