Nový animovaný film od Disney sa nám predstavuje. Zatiaľ sa bude volať Encanto

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Disney animovaný film na obzore

Štúdio Walt Disney a jeho animované diela nás sprevádzajú už dlhé roky. Pred nejakým časom sme sa dozvedeli, že tvorcovia Byron Howard a Jared Bush (ktorí stáli aj za filmom plným zvierat Zootropolis) pracujú na novej snímke. Teraz nám prezrádzajú aspoň zopár detailov pre ich nový Disney animovaný film.

Jeho názov je zatiaľ Encanto, to sa môže ale ešte v budúcnosti zmeniť. K zmene totiž prišlo aj pri ďalšom chystanom filme, ktorým je Raya a posledný drak. Pôvodne sa animák mal volať Dračia ríša. Názov filmu je z latinčiny a v preklade znamená kúzlo.

reziseri zootopie
Zdroj: whatsondisneyplus.com

Latinské dievča ako hlavná hrdinka

A s latinou totiž súvisí aj dej filmu. Hlavnou hrdinkou tam je totiž latinské dievča bývajúce v Brazílii so svojou rodinou. Každý z jej členov má magické schopnosti, bohužiaľ, okrem mladej slečny, na ktorú sa bude dej zameriavať.

Encanto sa tak stáva tretím filmom od Disneyho za posledných 5 rokov, ktorý zobrazuje dievča inej kultúry a pleti. Prvým bol samozrejme veľmi dobre prijatá Vaiana: Legenda o oceáne, ktorá sa odohrávala v Polynézii. Druhým je už práve spomínané (zatiaľ ešte len chystané) Raya a posledný drak, ktorý sa zameria na východnú Áziu.

moanna raya
Zdroj: thedisinsider.com

Na filme pôsobia zvučné mená

Štúdio s myšiakom si uchopilo aj veľmi dobré mená pre tvorbu filmu. Produkovať totiž budú Clark Spencer (Ralph búra internet) a Yvett Melino Flores (Vaiana: Legenda o oceáne). Hudbu napíše aj zloží Lin-Manuel Miranda, ktorý sa o ňu staral aj vo filme Návrat Mary Poppins či muzikáli Hamilton. Okrem spomínaných režisérov (Howard a Bush) sa k tejto pozícii pridá aj Charise Castro Smith.

Nakoľko je to hlavne autorka divadelných hier, tak je samozrejmosťou, že pomôže s písaním scenára. Ide ale o pomerne zvláštnu voľbu, nakoľko jej skúsenosti s písaním sú skôr do iného žánru. Na papier totiž priviedla niekoľko epizód hororového seriálu The Haunting of Hill House. Aký bude jej úvod do rozprávkového sveta sme zvedaví.

mary poppins
Zdroj: standard.co.uk

Pripravovaný Disney animovaný film zatiaľ nebol predstavený s ďalšími detailmi. Tvorcovia sa však vyjadrili, že by chceli jeho premiéru počas vďakyvzdania v roku 2021, a to konkrétnejšie 24. novembra. So spustenou produkciou by to ale nemal byť žiaden problém.

Ste radi, že bol predstavený ďalší Disney animovaný film? A čo hovoríte na diverzifikáciu postáv posledných rokov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: thedisinsider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -