Eragon a Saphira opäť vzlietnu. Disney údajne pripravuje seriálovú adaptáciu Odkazu dračích jazdcov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pripravuje Disney seriál Eragon?

Zdá sa, že Odkaz dračích jazdcov predsa môže dostať druhú šancu. Dielo Christophera Paoiliniho už bolo premenené do filmovej podoby, avšak nie s veľkým úspechom. Fanúšikovia si mali žiadať remake a zdá sa, že to hashtagy majú opäť veľkú silu. Disney už údajne pripravuje seriál Eragon.

Kniha bola pôvodne vydaná ešte v roku 2002, pričom autor si ju sám publikoval. Do série nasledovali ešte tri ďalšie knihy, ktoré vychádzali v rokoch 2005 až 2011. Sledujú príbeh mladého farmárskeho chlapca menom Eragon. Jeho život sa zásadne zmení, keď nájde vajce, z ktorého sa vyliahne dračica Saphira.

eragon disney
Zdroj: wall.alphacoders.com

Filmové spracovanie nebolo prijaté pozitívne

Zistí, že s ňou má pevné puto a tak sa s jej pomocou aj pomocou svojho mentora Broma stane dračím jazdcom. Ide o prastarý rád, ktorý bol do toho času vyhladený zlým kráľom Galbatorixom. Eragon a Saphira sa vydajú na púť, aby krutého vládcu porazili a priniesli mier krajine Alagaësia.

Spoločnosť 20th Century Fox priniesla v roku 2006 filmové spracovanie. Pritiahli k nemu aj kvalitné herecké obsadenie, v ktorom sa nachádzali Jeremy Irons, Rachel Weisz, Joss Stone, Robert Carlyle a John Malkovich. Ani to ho však nezachránilo od negatívneho prijatia a slabých zárobkov v kinách. Z rozpočtom 100 miliónov dolárov priniesol v kasách iba 250 miliónov.

eragon
Zdroj: screenrant.com

#EragonRemake

Knižná séria je však ešte stále populárna a do dnešného dňa sa jej predalo viac ako 41 miliónov kópií. Ako vieme, spoločnosť Fox odkúpila v roku 2019 Disney. Začali sa opätovne orientovať aj na adaptácie fantasy pre mladistvých. Po tom, čo bolo potvrdené, že opätovne dajú šancu Percymu Jacksonovi v seriálovej podobe, ozval sa aj Paolini.

V lete minulého roka vydal výzvu pre fanúšikov. A to, aby sa dožadovali poriadneho remaku od Disney. Internetom a sociálnymi sieťami sa začali šíriť hashtagy #EragonRemake. Zdá sa, že prosby boli vyslyšané a podľa správy, ktorú priniesol portál Variety (a podľa neho zdroje zvnútra spoločnosti), chystajú seriál Eragon.

eragon remake
Zdroj: comicbook.com

Paolini ako spoluautor scenára

Produkcia by mala byť ešte len v skorej fáze vývoja a preto nie je známe, kto projekt povedie. Autor pôvodnej série Christopher Paolini by však mal spolupracovať ako producent aj spoluautor scenára. Výkonným producentom bude aj Bert Salke z Disney Television Studios, ktorý pracuje aj na spomenutom projekte Percy Jackson and the Olympians (a ten zatiaľ vyzerá dobre).

Máte radi knižnú sériu Odkaz dračích jazdcov? Mala by dostať seriálové spracovanie lepších kvalít? Myslíte, že sa to na Disney podarí? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -