Scenárista prezradil, ako bude film Ja, legenda 2 nadväzovať na prvú časť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ako bude Ja, legenda 2 nadväzovať?

Ešte v prvých troch mesiacoch minulého roka sme sa dozvedeli, že sa chystá film Ja, legenda 2. Do neho pribudne nielen nový herec, Michal B. Jordan, ale vrátiť sa má aj Will Smith. Mnohým divákom tak začala v hlave vŕtať otázka, ako to je možné, nakoľko jeho postava udalosti prvého filmu neprežila. Teraz na to odpovedá priamo producent a scenárista.

Smith si zahral Roberta Nevilla, ktorý sa dlhší čas považuje za posledného človeka na Zemi. Je totiž z neznámych príčin odolný voči vírusu, ktorý zničil svet. Pôvodný liek na rakovinu zmenil ľudí na svetloplachých mutantov. Hlavný hrdina však časom nájde aj iných preživších a na konci filmu sa obetuje v boji proti zmutovaným.

Iný koniec, viac verný knihe

Lenže tu treba spomenúť, že bol nakrútený aj alternatívny koniec. Ten sa drží knižnej predlohy, z ktorej vychádza od Richarda Mathesona. Vydaný bol na domácich nosičoch a ukazuje Nevilla, ako drží jednu z príšer a testuje na nej liek. Následne ho vypustí medzi ostatných a odchádza do inej krajiny.

Ide o veľmi vhodný koniec, na ktorý sa dá nadviazať. Čo však doteraz bola iba špekulácia od fanúšikov teraz potvrdil aj samotný tvorca. Akiva Goldsman aktuálne obnovil svoju dohodu so spoločnosťou Warner Bros. Discovery, pod ktorú snímka patrí. Po tejto príležitosti s ním Deadline viedol rozhovor.

Ja, legenda 2
Zdroj: pledgetimes.com

Človek nie je na Zemi dominantným druhom

V ňom skutočne prezradil, že sa budú viac držať knižnej predlohy a využijú tak rozdielny koniec. Toto je jeho celé prehlásenie:

„Som posadnutý seriálom The Last of Us, kde vidíme svet nielen po apokalypse, ale aj s 20-30 ročným odstupom. Vidíte, ako si príroda späť berie svet, je na tom niečo krásne, ale otázka je, čo sa stane, ak človek už nie je jeho primárnym obyvateľom. Chystáme špeciálne vizuály v New Yorku. Nevieme, či sa vyšplhajú na Empire State Bulding, ale možnosti sú nekonečné.

Pre film Ja, legenda 2 sa vrátime k pôvodnej Mathesonovej knihe a alternatívnemu koncu namiesto toho, ktorý malo vydanie pre široké publikum. Matheson tiež hovorí o tom, že čas človeka ako dominantného druhu na tejto planéte skončil. To je zaujímavá vec, ktorú určite preskúmame. Pôvodnému textu zachováme väčšiu vernosť.“

Možnosti sú nekonečné, nehľadajú však veľkú franšízu

Zároveň dodal, že vernosť chcú vrátiť aj monštrám a chcú, aby sa menej podobali na upírov. Chce tiež, aby bolo sústredenie na apokalypsu z viac hĺbavého pohľadu. Sústrediť sa tak má skôr na postavy a ešte viac ich precítenie, ktoré povedal, že má byť až divadelné. Nehľadajú tak žiadne veľké rozvíjanie vo franšízu a viac pozornosti je na film ako samostatný prvok.

Očakávali ste, že film Ja, legenda 2 nadviaže takýmto spôsobom? Ste radi, že to teraz prišlo aj priamo z úst jedného z tvorcov? Ste zvedaví, čo prinesie dvojka? Myslíte si, že nás čaká výstup na Empire State? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -