Film Matilda obsadzuje do jednej z rolí veľké herecké meno. Kto si zahrá antagonistku?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Matilda od Netflixu

Film Matilda bude vychádzať z rovnomennej predlohy z detskej knižky, ale aj muzikálu. Klasika od autora početných knižiek Roalda Dahla má dostať nové spracovanie. Postará sa o neho stremovacia služba Netflix.

Matilda sleduje príbeh nadanej mladej dievčiny, ktorá zápasí s ľahostajnými, nestarajúcimi sa rodičmi. Zároveň zvádza boj s riaditeľkou školy, ktorú navštevuje. Všetky životné situácie sa ale u nej zmenia, keď objaví, že má magické schopnosti.

matilda magia
Zdroj: elitereaders.net

Rozličné spracovania Matildy

Detská knižka bola v roku 1996 premenená na vydarený film s Marou Wilson, ktorá si zahrala ústrednú rolu dievčaťa. V roli slečny Honey, dobrosrdečnej učiteľky, sa objavila Embeth Davitz a úlohu Matildinho otca stvárnil Danny DeVito.

Úspech pokračoval muzikálom, ktorý sa rozbehol v roku 2011 v Londýne. Pár rokov potom sa dostal na Broadway, kde sa hrával 4 roky. O jeho kvalitách môže svedčiť, že si odniesol cenu Tony, a že britská verzia sa hráva doteraz. O neho sa zaslúžil scenárista Denis Kelly, ktorí napíše príbeh aj pre pripravovaný film Matilda.

matilda muzikal
Zdroj: lwtheraters.co.uk

Rovnako sa z muzikálovej verzie vráti aj režisér, ktorý sa postaral o pôvodnú londýnsku verziu. Je preto logické, že s rozbehnutým projektom je dobré myslieť aj na obsadzovanie jednotlivých rolí. O hlavnej úlohe Matildy toho zatiaľ ešte nevieme nič, avšak o jej súperke, vedúcej osobnosti školy, sme sa už dozvedeli.

Chlap ako slečna Trunchbull?

Slečna Trunchbull, šikanujúca riaditeľka, ktorá naháňa deťom strach, si našla svojho predstaviteľa. Správne, nejde o preklep. Po vzore niektorých iných úspešných muzikálov (napríklad Hairspray s jeho postavou matky) si hlavnú zápornú ženskú postavu zahrá muž. A ním bude Ralph Fiennes.

ralph fiennes lord voldemort v sérii fantastické zvery
Zdroj: bbcamerica.com

O jeho pôsobení na javisku a so spevom nie je problém (nakoľko bol aj hlasom v Princovi Egyptskom). Stvárnenie rozličných úloh mu tiež nie je cudzie – či už ide o jeho predstavenie Hadesa v Súboji Titanov, postavy M v Jamesovi Bondovi alebo excentrického majiteľa Gustava v Grandhotel Budapešť.

Najviac ho ale zrejme máme zafixovaného ako ďalšieho antagonistu, Voldemorta, zo série Harry Potter. S terorizovaním a naháňaním strachu teda nebude mať problém. Otázne bolo, ako by mohol zvládať komediálne prvky, ale spomínaný Andersonov Grandhotel Budapešť nás mohol presvedčiť aj o tom.

Herec by mal teda túto úlohu zvládnuť rovnako bravúrne, ako svoje predošlé role. Dúfajme, že nám prinesie správnu kombináciu hrozby, vážnosti aj humoru, ktorá si táto rola vyžaduje. A ak ste ho chceli niekedy vidieť v sukni, tak aká je lepšia možnosť, ako teraz?

matilda kniha
Zdroj: pinterest.com

Ako prvý projekt zo série adaptácií

Film Matilda príde na Netflix zatiaľ v nešpecifikovaný dátum. Zároveň ho plánuje vypustiť spoločnosť Sony pre britský trh a ich kiná. Bude to akýmsi debutom alebo začiatkom ich spolupráce, pri ktorej sa posnažia adaptovať viacero diel tohto autora (väčšinu ale v animovanej podobe).

Tešíte sa na film Matilda? Ako sa vám pozdáva obsadenie hlavnej zápornej postavy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -