Google Chrome čoskoro získa skvelú funkciu

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttps://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Najčítanejšie za 7 dní

Google Chrome získa novú funkciu

Zdá sa, že Google Chrome už čoskoro získa do svojho internetového prehliadača novú funkciu, ktorá bude slúžiť ako ovládanie aktuálne prehrávanej hudby v prehliadači. Portál The Verge uvádza, že funkcia by aktuálne mala byť testovaná v prehliadači Canary (Chrome’s Development) a prísť by mala už čoskoro.

Nová funkcia, by mohla používateľom zjednodušiť ovládanie práve prehrávanej hudby. Týmto spôsobom, by užívateľ získal kontrolu nad aktuálne znejúcou hudbou aj v momente, pokiaľ sa nenachádza na karte, v ktorej sa hudba prehráva.

google chrome
Zdroj: www.theverge.com

Funkcia by mala byť umiestnená v pravej hornej časti prehliadača a mala by byť dostupná pod ikonkou „play“. Ak by užívateľ ikonku stlačil, tak by sa mu otvorilo špeciálne okienko, v ktorom by mal užívateľ dostupné tlačítka na spustenie zastavenie alebo preskočenie aktuálne hranej hudby. Taktiež sa v okienku bude nachádzať informácia, z akého zdroja (napr. youtube) a aká skladba sa aktuálne prehráva.

Čo je to Google Chrome?

Google Chrome je freeware webový prehliadač vyvíjaný spoločnosťou Google. Bol založený na open-source vykresľovacom jadre WebKit, avšak od verzie 28 je založený na jeho forku Blink.

V desktopovej verzii ponúka štandardné funkcie (zmenu veľkosti písma, záložky (bookmarks), správu hesiel, podporu viacerých jazykov, kódových sád vrátane UTF-8, jednoduchú JavaScriptovú konzolu a prieskumník DOMštruktúry a ďalšie). Prehliadač podporuje anonymný režim (Inkognito), v ktorom nezanecháva stopy v histórii prehliadania, neukladá údaje zadané do formulárov ani súbory cookies. Prehliadač je úzko prepojený na Internetový obchod Chrome, z ktorého je ho možné rozširovať o motívy vzhľadu, rozšírenia a pod.

Na prelome apríla a mája 2012 prekonal v obľúbenosti Internet Explorer a stal sa tak globálne najpoužívanejším internetovým prehliadačom. V decembri 2016 mal podľa odhadov StatCounteru podiel 51,06% medzi všetkými webovými prehliadačmi na trhu (počítače, tablety, mobily a konzoly).

Zdroj: wikipedia.org, theverge.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -