Nová hra Saints Row 5 je na obzore. Tvorcovia sľubujú ešte šialenejšiu jazdu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Saints Row 5 potvrdené štúdiom

Saints Row je séria, ktorá sa značne inšpirovala každému známou ságou z prostredia organizovaného zločinu a kradnutia áut Grand Theft Auto. Doteraz vyšli štyri časti, ktoré sa dejom postupne značne odlišujú. Tvorcovia nám však pred niekoľkými dňami prostredníctvom sociálnych sietí potvrdili, že sa chystá Saints Row 5!

saints row 3
Zdroj: fandomspot.com

Prichádzajúce remastery

O ňom už boli reči minulý rok v lete, kedy pripravili porty pre tretiu a štvrtú časť (s podtitulmi Saints Row The Third: The Full Package Saints Row IV: Re-Elected) pre Nintendo Switch. Odvtedy bolo od štúdia Volition pomerne ticho, až kým 27. marca nepotvrdili remaster tretieho dielu aj na PC, PS4 a Xbox One.

Pomocou svojho Twitteru priniesli začiatkom tohto týždňa informáciu, že na spomínanom remasteri bude pracovať vývojár Sperasoft. Volition samotný sa tak môže postarať o pokračovanie, Saints Row 5.

Šialenosť stúpala každým dielom

Tretia časť sa od predošlých značne odlišovala. Kým v prvých dvoch dieloch sme sa zameriavali hlavne na pouličný život gangu, séria sa postupne začala stávať paródiou nielen na akčné kúsky, ale aj sci-fi. Kolekcia hier sa tak dostala mimo koľají a v procese hrania sme mohli nájsť bizarnosti ako energetický nápoj, čo dodával superschopnosti či klonovanie agentov KGB.

Vrchol to ale dosiahlo v štvrtej časti. Vodca gangu 3rd Street Saints, ktorý predtým fungoval ako nositeľ deja, bol zvolený za prezidenta Spojených štátov. A to je zatiaľ tá najmenej strelená časť.

saints_row_4
Zdroj: centrumher.eu

V tejto úlohe musel totiž bojovať proti mimozemskej invázii prostredníctvo svojich superschopností. Tie sa učil vďaka virtuálnemu svetu podobnému Matrixu. Nestačilo? Do zmesi teda ešte pridajte celebrity z reálneho sveta, ktoré sa maskujú za votrelcov – niečo na štýl filmu They Live.

Saints Row 5 ako ešte viac bláznivá jazda?

Volition okrem potvrdenia neprezradilo o Saints Row 5 veľa. Povedali však, že séria bude ďalej pokračovať vo svojej eskalácii a pripraviť by sme sa mali ešte na šialenejšiu jazdu ako doteraz. Niečo bláznivejšie ako prezident so superchopnosťami bojujúci zbraňou strieľajúcou dubstepové lasery? Tak to sme zvedaví.

saints row zbran
Zdroj: rockpapershotgun.com

V každom prípade bude zaujímavé sledovať, kam sa dostane gang 3rd Street Saints v najnovšej časti Saints Row. S prichádzajúcim remasterom v máji nám iba zostáva čakať na ďalšie informácie od tvorcov hry.

Máte radi sériu Saints Row? Veríte, že piata časť môže byť ešte šialenejšia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -