Hraný Tintin by mohol vzniknúť. Naviaže na animovaný film Stevena Spielberga?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Tintin by mohol prísť

Hraný Tintin by sa mohol stať už o nejaký čas reálnym filmom. Ujal by sa ho originál francúzsky režisér, čím by dobrodružstvá zostali v rodnej krajine. Postavička je totiž z veľmi slávneho komiksu, ktorý vydával od roku 1926 až do 1976 Georger Remi, umeleckým menom známy aj ako Hergé.

Úspech komiksov by mohol znamenať silnú značku

50 rokov toho komiksu zaručilo jeho skutočne nemalý úspech. Preložený bol viac ako do 70 jazykov a predával sa skutočne po celej planéte. Predaných bolo cez 200 miliónov kópií, čo je veľmi úctyhodné číslo. Aj to hovorí dostatok o úspechu Tintina ako značky. Preto nie je divu, že sa tvorcovia orientujú na rôzne adaptácie.

hraný tintin
Zdroj: wall.alphacoders.com

Momentálne veľmi známou je určite animovaný film z roku 2011, Tintinove dobrodružstvá. Postaral sa o neho sám veľký Steven Spielberg a o úspechu filmu hovoria čísla samotné. Zarobil si celosvetovo $373 miliónov. To v podstate okamžite dalo zelenú pokračovaniu, ktoré ale ešte stále nemáme.

Ako s pokračovaním Tintinových dobrodružstiev?

Toho by sa mal, aj podľa Spielbergových slov, ujať Peter Jackson, režisér známy vďaka trilógii Pána Prsteňov. Naposledy sme o ňom počuli v roku 2018, kedy nám spomínaní tvorcovia potvrdili, že pokračovanie naozaj vzniká. Odvtedy však žiadna aktualizácia. A pri tom, ako to vyzerá s filmami tento rok, sa ešte viac obávame, či vôbec niekedy vznikne.

pokračovanie animovaného filmu tin tin
Zdroj: collider.com

Tu ale prichádza celkom nová idea, a to hraný Tintin. Ujať by sa ho chcel francúzsky režisér Patrice Leconte, ktorého môžete poznať vďaka filmom Muž z vlaku alebo animovanej muzikálovej čiernej komédii Obchod pre samovrahov. Avšak nastáva tu jeden problém. Film by nemal nijako súvisieť so Spielbergovým stvárnením postavy, išlo by o samotné spracovanie.

A to je miernou chybou – práve na postavu momentálne vlastní Spielbergova spoločnosť. Aby Leconte mohol film realizovať, tak by ich potreboval získať Paramount France. Veríme ale, že keď príde s dostatočne zaujímavým nápadom, tak sa bude môcť snímka natočiť. Samozrejme ale najskôr po tom, čo režisér aktuálne dokončí jeho film Maigret and the Dead GirlAle to je už tá menšia starosť.

obchod pre samovrahov
Zdroj: lesinrocks.com

Iný príbeh ako tie doterajšie

A čo sa týka príbehu, tak ten by skutočne mohol byť kreatívny a originálny. Má totiž vychádzať z jedného z najviac unikátnych komiksov, ktorým je The Castafiore Emerald (Castafiorin smaragd). Bol to jeden z posledných obrázkových kúskov, ktoré stihol Remi vytvoriť pred svojou smrťou. A naozaj sa odlišuje od zvyšku kánonu.

Ide o 21. číslo v pôvodných Tintinových dobrodružstvách. Vychádzal po častiach (v seriálovej forme) v rokoch 1961 a 1962. V príbehu narazia Tintin a kapitán Haddock na partiu potulných cigáňov, ku ktorým sa pridajú. To sa stane zároveň v čase, keď má Tintina prísť navštíviť slávna operná speváčka Bianca Castafiore. A chaos sa strhne práve v momente, keď vystupuje v Marlinspike Hall a zmizne jej vzácny drahokam, smaragd.

castafiore emerald
Zdroj: strobez.ca

Naozaj ide o originálny príbeh. Vieme totiž, že Tintin väčšinou vo svojich dobrodružstvách putuje po celom svete. V tomto sa však príbeh odohráva skôr na jednom, viac izolovanom mieste. Je skutočne zaujímavé, že režisér si z bohatej Hergého knižnice vybral práve tento kúsok. Ale o to viac unikátna a nie predošlým podobná bude adaptácia. Už len držíme palce, aby sa podarilo doriešiť všetky náležitosti a hraný Tintin by mohol vzniknúť.

Ako sa vám páči fakt, že hraný Tintin by mohol vzniknúť? Čo hovoríte na príbeh, ktorý sa chystá zadaptovať? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -