Aký by bol James Bond, keby ho točil Danny Boyle? Režisér konečne odhalil svoju víziu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James Bond a Danny Boyle

Agent 007 sa objavil po niekoľkých odkladoch konečne na začiatku jesene minulého roka v kinách. Prišiel s veľkolepým štýlom a rozlúčkou pre Daniela Craiga so snímkou Nie je čas zomrieť. Lenže ešte pri plánovaniach v roku 2018 bol na režírovanie 25. filmu do série James Bond uvedený Danny Boyle.

Britského režiséra netreba ani dlho a bližšie predstavovať. Stojí za snímkami ako Trainspotting, O 28 dní neskôr alebo Milionár z chatrče. Na filme pracoval so scenáristom Johnom Hodgom, s ktorým práve priniesol aj dlho očakávané pokračovanie T2. Avšak pri agentovi v službách veličenstva sa nezhodli. Práve kreatívne nezhody boli dôvodom, prečo odstúpil od projektu.

Zdroj: screenrant.com

Predstavil svoju víziu

Teraz v rozhovore s magazínom Esquire predstavil, aká by bola jeho vízia a aký dej by priniesol. A chcel sa vrátiť ku koreňom a poslať Bonda do Ruska. Povedal:

„Ironicky – bolo by to veľmi tematické počas týchto dní – bolo by to zaradené do Ruska. Tam má predsa Bond aj dosť z koreňov – počas Studenej vojny. Zasadené by to bolo do moderného Ruska, čím by sme sa pekne vrátili k začiatkom. Avšak, stratili… ako by som to povedal… stratil dôveru v takýto projekt. Je to fakt škoda.“

Ku koreňom sa vracať nechceli

Nie je čas zomrieť bolo úžasným filmom, vidieť však niečo takéto by bolo rozhodne zaujímavé. Avšak je to ako povedal – štúdio nechcelo, aby sa značka vracala k svojim začiatkom. Práve naopak, snažia sa ju čo najviac „osviežiť“.

Spýtali sa ho, že ak by mal možnosť, či by sa pripojil k Bondovi znovu. Na to však odpovedal, že si nemyslí a už by nechcel byť spojený so žiadnou veľkou značkou. Pri tomto sa naučil (alebo si znovu potvrdil), že nie je stvorený na to, aby tvoril mainstreamové trháky. V úprimnej odpovedi povedal aj to, že už nikdy nechce porušovať spoluprácu s overenými scenáristami.

Seriál Pistol trailer
Zdroj: geektyrant.com

Zatiaľ pracoval na iných projektoch

James Bond ako by ho predstavil Danny Boyle sa k nám teda nikdy nedostane. Režisérovi to ale medzitým dalo šancu pracovať na iných projektoch. Medzitým priniesol citlivú hudobnú komédiu Yesterday a s hudbou bude súvisieť aj jeho limitovaná séria. Nesie jednoduchý názov Pistol a rozpovie začiatku legendy punku – Sex Pistols.

Je teda podľa vás škoda, že Danny Boyle nenakrútil James Bond film alebo je to presne tak, ako malo byť? Pozreli by ste si radi jeho príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -