Nový trailer na Jurský svet: Nadvláda – pôvodné osadenstvo radí tomu novému počas najväčšej hrozby pre Zem

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Jurský svet: Nadvláda

Universal priniesol počas svojho panelu na CinemaCone nový trailer na film Jurský svet: Nadvláda. Teraz ho prinášajú aj ostatným divákom a vidíme, že pôjde o poriadne epické zakončenie dinosaurej ságy. Tretia časť sa spája s Jurský parkom viac ako kedykoľvek predtým, pretože prináša aj obsadenie z pôvodných filmov.

Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum so opäť ukazujú spolu, naposledy to bolo v roku 1993. Pôvodné osadenstvo prichádza, aby pomohlo zažehnať celosvetovú krízu a bojovali o záchranu našej Zeme. Radia tak novým členom, avšak si ich aj doberajú za ich rozhodnutia alebo konanie.

Interakcie medzi tradičným a novým obsadením

Z obsadenia predošlých dvoch filmov sa vracajú Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Justice Smith a Omar Sy. Spolu s nimi tu však budeme vidieť nováčikov v sérii a nimi sú Campbell Scott, Mamoudou Athie, DeWanda Wise, Daniella Pineda a Dichen Lachman.

Predošlý film, Zánik ríše sa končil tým, že geneticky modifikované dinosaury boli vypustené do sveta. Usadiť sa mali po celom svete a predstava bola, že budú žiť bok po boku s ľuďmi, prehistorická doba spojená s modernou. Predstavy o neo-jurskej dobe však nie sú ideálne – Mosasaurus napáda rybársku loď, raptory a Tyrannosaurus rex si behajú po meste, kde napádajú ľudí.

jurský svet nadvláda
Zdroj: marca.com

Kto bude dominantným druhom?

Po štyroch rokoch teda prichádza k zásadnej otázke – kto bude dominantným druhom na planéte? Vidíme, že pánmi začínajú byť čoraz viac obrovské jaštery. O to viac, keď sú nám predstavené pre filmy nové druhy – Pyroraptor, Atrociraptor, Therizinosaurus, Quetzalcoatlus. Naznačovaný je navyše aj „najväčší mäsožravec, akého kedy videl svet“. Zrejme pôjde o tradičné predstavenie nového druhu, aké poznáme z každého filmu.

Vidíme viacero interakcií medzi starším a novým obsadením. Doberajú si Owena Gradyho za to, že dal sľub dinosaurovi, v kritickej chvíli však vedia, čo je treba. Jednoducho poskytujú skvelú kombináciu humoru, odhodlania, napätia, ale aj strachu.

jursky svet
Zdroj: denofgeek.com

Epický záver série

Trailer na Jurský svet: Nadvláda ukazuje, že má aj to, čo chýbalo predošlej časti. Akúsi hru o čas a nutnosť konať naozaj rýchlo. A tento raz ešte na globálnej úrovni. Zatiaľ to teda po všetkých stránkach vyzerá ako vynikajúci záver nielen trilógie, ale aj celkovo série. Vidíme, že sa budeme mať na čo tešiť na premiéru, ktorá je naplánovaná v kinách na 10. júna.

Ako sa vám páčila nová ukážka na Jurský svet? Potešilo vás viac predstavenie nových dinosaurov alebo interakcie medzi postavami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -