Kevin Smith by sa rád pridal k Marvel vesmíru. Ale rozhodne nie tak, ako si myslíte

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kevin Smith a Marvel

Povedať, že je Kevin Smith jedným z najväčších fanúšikov Marvel komiksov, by stále bolo nedostatočným prehlásením. Do tohto sveta je absolútne zbláznený a ešte viac sa do toho vtiahol určite po tom, čo sa spoznal so samotným Stanom Leem. Ten si strihol aj menšie cameo v jednom z jeho filmov, jedinečnej komédii Flákači.

Preto by vôbec nebolo prekvapením, ak by chcel mať viac spoločného aj s čoraz rozsiahlejším filmovým vesmírom. Nebol by proti tomu, aby sa k nemu pripojil, ale rozhodne nie takým spôsobom, akým by ste to od takéhoto nadšenca čakali. Režírovať by asi vlastné dielo nechcel.

stane lee flakaci
Zdroj: decider.com

Pripravoval pre nich animovaný seriál

Čo je celkom zvláštne, vzhľadom na to, že mal v pláne animovanú sériu v ústredí ktorej by bol Howard the Duck. Túto postavu sme mohli vidieť aj v potitulkových scénach v Strážcoch Galaxie a dočkal sa aj vlastného, nie však veľmi kvalitného filmu. Smith mal v pláne viac sa pridržať komiksu a priniesť sériu na Hulu, nanešťastie pre všetkých fanúšikov Marvel seriál začiatkom tohto roka zrušil.

Dan Fogler, americký herec, komik a komentátor si založil na YouTube vlastný podcast s názvom Dan Fogler’s 4D Experience. Hneď v prvej epizóde bol jedným z hostí práve Kevin Smith. Okrem iného sa rozprávali o jeho vášni ku komiksom od Marvelu. Keď sa ho spýtali, či by chcel byť aj súčasťou filmového vesmíru, tak na to povedal nasledovné:

„Milujem Marvel, ale nechcel by som nutne hrať v ich vesmíre. Pozerám tie filmy, ale nikdy nie s tým, že by som si povedal „Och kámo, ako rád by som jeden spravil“. Vždy ich pozerám skôr s tým, že „Bože, som rád, že ich niekto spravil.““

Informácia prekvapila fanúšikov

Je to trochu prekvapením vzhľadom na to, ako veľkým fanúšikom je Kevin Smith pre Marvel. Na druhej strane mu ale vždy išla skôr rola komentátora, čo sa MCU týka, a na to sa odvoláva aj teraz. Pravidelne totiž vytvára videá a píše články, kde hovorí o filmoch, ktoré vyšli, aj o tých, ktoré majú byť vydané.

jay a mlcanlivy bob
Zdroj: syfy.com

Na druhej strane hovoril o tom, že je obrovským riskom nejaký Marvel film vytvárať. S obrovskými rozpočtami nemajú zaručenú návratnosť. Nechcel by si zobrať takúto obrovskú zodpovednosť. Následne ale uvažoval, že sa už dlho nestalo, že by šlo v rámci filmového vesmíru o neúspech a tak k tomu dodal toto:

„Dajte mi len jednu scénu. Dajte ma do jedného z tých Marvel filmov, ktoré zarábajú miliardy. Takýmto spôsobom, keď bude koniec okolo Jaya a mlčanlivého Boba, tak si môžem na Comic-Cone sadnúť niekam do zadu a ponúkať svoje fotky z Marvel filmu. S jednou scénou, za 20 dolárov za kus. Táto sra**a by ma platila do konca života.“

Vidíme, že celú situáciu herec a tvorca berie v prvom rade s humorom, ktorý je jemu vlastný. Treba ale povedať, že spôsob uvažovania to nie je zlý a so zárobkami z filmov od Marvelu by sa to mohlo skutočne podariť. Ja osobne si neviem predstaviť Kevin Smitha, ako by vyrobil jeden z filmov v rámci MCU. Ale kto vie, so stále sa rozrastajúcim svetom je možné všetko.

Myslíte si, že by bol Kevin Smith zaujímavým prínosom do Marvel univerza, alebo ste radi, že sa drží od réžie ich filmov ďalej? Máte radi jeho komentáre? Dajte nám vedieť váš názor.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -