Finálny trailer na film Morbius ukazuje temné zákutia superschopností

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finálny trailer na film Morbius

Sony zverejnilo tretí a finálny trailer k filmu Morbius. Spravili to dva mesiace pred vydaním filmu, pretože Jared Leto sa predstaví ako žijúci upír už 1. apríla. Snímka spadá do Sony’s Spider-Man Universe, teda filmového vesmíru okolo postavy Petera Parkera. Respektíve, nakoľko tu máme absenciu pavúčieho muža, aktuálne jeho nepriateľov.

Takto boli vydané dva Venom filmy a tretí je v príprave. Morbius bude druhým záporákom, ktorý sa takto predstaví. Jeho pôvod bude vo filme rovnaký ako z komiksov. Dr. Michael Morbius je biochemikom so vzácnou chorobou. Aby sa jej zbavil, podstúpi riskantný a eticky pochybný experiment. Nechá sa infikovať DNA vampírskych netopierov.

Sila a zároveň prekliatie

Takto získa nadľudské superschopnosti, ktoré súvisia práve s netopiermi. Avšak so silami prichádza aj niečo, čo označuje jedine ako prekliatie. Stane sa pritom aj reálnym upírom s túžbou po krvi.

Zo stránok komiksov tu však máme aj inú postavu. Na charaktere s menom Hunger bol založený dlhoročný Morbiov priateľ, ktorý tu dostal meno Milo. Zahrá si ho Matt Smith. Malo by ísť tiež o upíra. Neustále svojho priateľa ťahá na zlú stranu a aj v ukážke počujeme jeho slová „Objav to, čím skutočne si – zloduchom“.

morbius
Zdroj: imdb.com

Upírsky spoločník vs. mentor

Opačne mu jeho vedecký mentor Nicholas, ktorého hrá Jared Harris. Vyzýva ho k tomu, aby dokázal kontrolovať monštrum v sebe, pretože každý z nás nejaké má. Niektorí k tomu ale pristupujú úplne iným spôsobom. Napríklad si na konci traileru agent Simon Stroud (hrá ho Tyrese Gibson) prinesie na výsluch podľa stereotypov a popkultúry svätenú vodu…

Okrem spomenutých si vo filme zahrá Adria Arjona ako Michaelova vedecká kolegyňa a snúbenica Martine Bancroft. Najväčším prekvapením už od prvej zverejnenej ukážky bol Michael Keaton. Ten sa totiž vracia po filme Spider-Man: Návrat domov ako Vulture.

morbius keaton
Zdroj: missthinkup.com

Nadväznosti na Spider-Mana

Nebude vo filme jediným spojením so Spider-Manom. Už predošlý trailer na film Morbius nám ukázal, že z tohto univerza uvidíme viac vecí. Nakoľko ale odkazovali na rozličné svety, stále nám nie je jasné, akým spôsobom sa dokáže prepojiť.

O tom sa presvedčíme už v apríli. Vtedy sa k nám film dostane po početných zdržaniach. Premiéra bola najprv stanovená na júl 2020, kvôli pandémii COVID-19 ale musel byť presunutý. Ďalšie dátumy boli marec 2021, potom október toho roka, po ňom január 2022. Počas januára sme sa dozvedeli o jeho opätovnom odsunutí.

morbius poster
Zdroj: marvel.com

Po viacerých odkladoch tu bude o dva mesiace

1. apríl už ale vyzerá ako definitívny dátum a potvrdzuje ho aj posledná ukážka a oficiálny plagát. V tento dátum sa pozrieme na temnejšie zákutia Sony univerza, ktoré buduje okolo Marvel postáv. Vyzerá to tak, že inšpirácia upírskymi mýtmi je presne tá cesta, ako ho rozširovať správnym smerom.

Ako sa vám páčil finálny trailer na film Morbius? Užívate si aj takéto temnejšie spracovanie Marvel postáv? Čo hovoríte na upírsky vzhľad Jareda Leta v plnej kráse? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: looper.com, cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -