Judd Apatow chystá pokračovanie k filmu Štyridsiatka na krku. Názov je jednoznačný

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie filmu Štyridsiatka na krku

Judd Apatow je známy a vplyvný režisér, ktorého určite netreba bližšie predstavovať. Jeho filmy ako 40 rokov panic, Superbad alebo Nabúchaná patria nezapísateľne do fondu komédií, ku ktorým sa ľudia radi vracajú. Postavy z poslednej menovanej dokonca dostali aj vlastný film, ktorý z jeho portfólia poznáme ako Štyridsiatka na krku. Teraz k nemu chystá pokračovanie.

Prezradil do počas rozhovoru pre magazín The Wrap. Vyjadril sa, že teraz je správny čas na to, aby ho priniesol, nie pred piatimi rokmi, ani o päť rokov. Samozrejme, práve od toho pôvodného uplynulo 10 rokov, nakoľko ho vydal v 2012. Pokračovanie o dekádu neskôr teda dostáva aj jednoznačný názov – Päťdesiatka na krku.

judd apatow štyridsiatka
Zdroj: panavision.com

Manželský pár s radom problémov

Paul Rudd a Leslie Mann tu hrajú manželský pár – Pete a Debbie. Majú dve dcéry, ktoré si zahrali režisérove reálne dcéry – najstaršia Maude a mladšia Iris Apatow. S nástupom ich puberty a tínedžerského veku pochopili, že mladosť už majú definitívne za sebou. Okrem nenávisti od pomotkov však majú aj väčie problémy.

Peteovi krachuje jeho nahrávacie štúdio a Debbie okráda v jej obchode vlastný zamestnanec. Musia riešiť svoje neľahké vzťahy v rodine a nečakanú nepríjemnú finančnú situáciu naruší ďalšia udalosť – Debbie je tehotná. A to všetko krátko pred tým, ako si pripíšu štvrtý krížik…

40 na krku
Zdroj: nytimes.com

Stotožniteľné pre ďalšiu generáciu

Film je okrem humorom nabitej snímky aj príjemným príbehom. Ukazuje rozličné dynamiky vzťahu a romantiku vo svojich najčistejších podobách. Práve vďaka tomu, že majú dlhoroční manželia jeden druhého, zvládajú situácie, pri ktorých to aj na prvý pohľad vyzerá nezvládnuteľne.

Apatow sa humorne vyjadril, že väčšina divákov, ktorí pozerali film vo svojom čase a mali okolo 30-tky, ho považovali za prehnaný. Teraz mu presne tí istí ľudia hovoria, aký je stotožniteľný a ako sa v ňom vidia. To je práve dôvod, prečo sa to rozhodol takýmto spôsobom urobiť aj pre ďalšiu generáciu.

40 na krku
Zdroj: wall.alphacoders.com

Príbehy o nasledujúcich 10 rokov

Bude zaujímavé sledovať, kam sa posunula rodinka z filmu Štyridsiatka na krku za ďalších 10 rokov. Manželom teraz ťahá na 50 (Paul Rudd ako 50-ročný? To je neuveriteľné) a dcéry sú už po dosiahnutí dospelosti. Päťdesiatka na krku teda bude mať iste čo ponúknuť s novou krízou a novým unikátnym príbehom.

Poznáte film Štyridsiatka na krku? Bavila vás táto komédia od Judda Apatowa? Čo hovoríte na to, že bude aj pokračovanie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -