Nový trailer na Prízrak v Benátkach – Poirot neverí na duchov, ale začína spochybňovať, či si neberú žijúcich

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Prízrak v Benátkach

Prichádza nový trailer na Prízrak v Benátkach, v ktorom sa Kenneth Branagh vracia ako slávny detektív Hercule Poirot. Táto snímka, ktorú herec v hlavnej úlohe zároveň režíruje, bude iná ako predošlé adaptácie kníh od Agathy Christie. Založená na jej novele Hallowe’en Party opätovne dokazuje oveľa desivejšie, priam až hororové ladenie.

Po druhej svetovej vojne si chcel belgický vyšetrovateľ užívať svoj dôchodok v Benátkach. Tu ho však navštevuje jeho dlhoročná priateľka, spisovateľka a tiež detektívka Ariadne Oliver (zahrá si ju Tina Fey). Prezrádza mu, že na niečo prišla, ale nevie rozlúsknuť záhadu. Tak prišla za druhým najchytrejším človekom, ktorého pozná – teda ním.

Poirot na duchov neverí. Začne?

Dostávajú sa tak do okázalého paláca, v ktorom médium, madam Reynoldsová (Michelle Yeoh) prevádza seansy. Detektív okamžite vyjadruje svoj skepticizmus voči duchom, zdá sa však, že ho bude musieť počas jeho nového dobrodružstva prehodnocovať. Cez ústa spiritualistky totiž prehovára 13-ročné dievča, ktoré hrozivou formou prezradí, že bolo zavraždené.

Budova sa tak uzamyká, nikto nemôže von, každý môže byť podozrivý. To dokonca aj dlhoročná známosť (každého vraha predsa niekto dlho poznal). Medzi nimi nájdeme postavy, ktoré si zahrajú Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly alebo Riccardo Scamarico.

A HAUNTING IN VENICE
Zdroj: slashfilm.com

Takúto Agathu Christie sme ešte nevideli

Naokolo sa budú diať poriadne nadprirodzené veci, pred ktorými nezostáva uchránený ani samotný Poirot. Okrem toho, že sám začne vidieť mŕtvych, sa mu vracajú aj tiene jeho minulosti. Navyše sa snaží niekto siahnuť na život aj jemu – prichádzajú skutočne duše z druhého sveta pre žijúcich alebo sa niekto snaží zahladiť stopy?

Scenár k filmu napísal Michael Green, autor komiksovky Logan. Po filmoch Vražda v Orient Exprese a Smrť na Níle ide o tretí film, v ktorom Branagh hrá hlavnú rolu aj režíruje. Tentoraz si zvolil nekonvenčný a úplne originálny spôsob. Či mu tento riskantný ťah vyjde si budeme môcť pozrieť v kinách už od 15. septembra.

Zaujal vás trailer na Prízrak v Benátkach? Čo hovoríte na to, že tentoraz musí Poirot čeliť okrem prípadu aj svojmu skepticizmu? Naozaj budú za prípadom mŕtvi? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -