Ridley Scott chystá pre Apple TV+ kriminálny seriál Sinking Spring. Nie je jediným veľkým menom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ridley Scott a seriál pre Apple TV+

Ridley Scott uzavrel s Apple dohodu na realizáciu viacerých projektov. Prvý z nich už naberá reálne kontúru. Kriminálny seriál Sinking Spring pripraví spolu s Peterom Craigom, ktorý je okrem iného aj autorom snímky Top Gun: Maverick. Ani pri nich však zaujímavé mená nekončia – ako herec je oznámený Brian Tyree Henry.

Ide o adaptáciu knihy Dope Thiefktorú napísal Dennis Tafoya. Pojednáva o dvojici dlhoročných priateľov z Philadelphie. Prezlečený za agentov z protidrogového sa snažia vylúpiť menší dom na vidieku. Takýto „menší“ zločin sa ale premení na situáciu s ohrozením života. Odhalia tým totiž jednu z najväčších oblastí distribúcie narkotík na východnom pobreží.

dope thief
Zdroj nj.com

Pracuje na ňom aj skúsený scenárista

Takto pútavý projekt je navyše v dobrých rukách. Scott je nielen režisérom, ale navyše so svojou spoločnosťou Scott Free Productions aj produkuje. Avšak dal tu práve viac priestoru aj Craigovi. Nielen, že pôjde o jeho prvú prácu pre televíziu, navyše sa tu ukáže aj v režisérskom debute pri jednej z epizód.

Poznať ho môžeme ako úspešného novinára a neskôr autorov scenárov. Pracoval na viacerých dielov Hier o život či krimi dráme Mesto (ktorú napísal spolu s Benom Affleckom). Najviac je však chválený za film Batman s Robertom Pattisonom, ktorý sme mali vidieť tento rok v kinách.

Brian Tyree Henry Ridley Scott Peter Craig
Zdroj: deadline.com

Jedného z dvojice herec hrá herec z Bullet Train

Scott už má jeden seriálový projekt za sebou. Pre HBO Max priniesol dystopické sci-fi Vychovaní vlkmi. Momentálne dokončuje svoju historickú drámu Kitbag, kde si Joaquin Phoenix zahrá Napoleona. S Craigom už si pracovne sadli, pretože figuruje ako producent pre jeho druhého Gladiátora. Na seriáli sa bude ako konzultant podieľať aj autor predlohy.

Jednu z titulných úlohu si zahrá Henry, pre ktorého ide o druhú spoluprácu so službou. Objaví sa aj v ich filme Causeway. Poznať ho môžeme ako jedného z Eternals z filmového sveta Marvelu a aktuálne hviezdi v akčnej komédii Bullet Train po boku Aarona Taylor-Johnsona a Brada Pitta.

Ako sa vám pozdáva prvá spolupráca, ktorú majú Ridley Scott a Apple? Čo hovoríte na to, že pre tento krimi seriál píše scenár Craig? A ste spokojní s výberom herca? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -