Robert De Niro si zahrá v mafiánskej dráme Wise Guys… sám so sebou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Robert De Niro v dráme Wise Guys

Robert De Niro a Robert De Niro… to je zatiaľ známe obsadenie filmu Wise Guys. Pôjde o mafiánsku drámu, teda žáner, ktorý je tejto hollywoodskej legende veľmi blízky. Historický kúsok, ktorý pripravuje štúdio Warner Bros., ho obsadzuje do oboch titulných úloh.

Réžiu má na starosti Barry Levinson. Ten je známy pre filmy ako Prirodzený talent, Dobré ráno Vietnam alebo Rain Man. Posledný menovaný z roku 1988, v ktorom si zahrali Tom Cruise a Dustin Hoffman, získal autorovi dvoch Oscarov – najlepší film a najlepší režisér.

rain man
Zdroj: mubi.com

Veľa spojitostí s hercom

Nominácia na ocenenie Akadémie, teda dokonca dve, prišli aj za film Pes lump z roku 1997. Práve na ňom pracoval režisér s De Nirom. Spoluprácu si zopakovali aj v roku 2008 na dramédii Čo sa vlastne stalo. Preto nie je prekvapením, že sa vracajú k spoločnému projektu už po tretí raz.

Scenár k filmu píše Nicholas Pileggi. Predtým knižný autor, vytvoril dielo s názvom Wiseguy (podobnosť s názvom filmu nie je náhodná). Podľa tejto predlohy však bol natočený film Mafiáni v roku 1990, v ktorom, ako vieme, si zahral aj De Niro. Ani to nie je posledná nadväznosť na jeho osobu. Produkovať bude Irwin Winkler, ktorý bol producentom pre práve zmienenú snímku.

vito genovese frank costello
Zdroj: tunlog.com

Bude hrať vodcov mafiánskych rodín

Pileggi už vytvoril v dokumentárnej forme príbeh popisovaný vo filme, preto je ideálnou voľbou pre scenár. Sústreďovať sa bude na dvoch taliansko-amerických vodcov podsvetia. Mafiánski bossovia Vito Genovese a Frank Costello boli veľkými hráčmi a viedli svoje kriminálne rodiny v polovici 20. storočia. V roku 1957 sa Genoveve pokúsil o atentát na Costella, čo ho prinútilo odísť do predčasnej penzie.

Portál The Hollywood Reporter priniesol správu o tom, že si Robert De Niro zahrá v snímke Wise Guys oboch, aj napriek tomu, že sa nepodobali. Predsa len môže byť vhodným make-upom pozmenený jeho vzhľad. Prípadne môžu pomôcť špeciálny efekty, videli sme predsa, ako bola jeho postava omladená prostredníctvom CGI pre rôzne fázy jeho života vo filme The Irishman.

Čo hovoríte na De Nirovu dvojrolu pre film Wise Guys? Je podľa vás vhodným kandidátom na obe alebo mal byť pre jednu vybraný iný herec? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -